Zgodnie z deklaracją, Polska i Nigeria zobowiązały się do konsultowania na poziomie ministerstw planów inwestycyjnych przedsiębiorstw z obu krajów. Polska delegacja poinformowała też o zainteresowaniu rynkiem afrykańskim polskiego biznesu i o planowanej realizacji projektu „Go Africa". Jest to inicjatywa Ministerstwa Gospodarki, które we współpracy z innymi agendami rządowymi zaproponowało spójną strategię rozwoju relacji z rynkami afrykańskimi.
– W ramach projektu chcemy zainteresować przedsiębiorców potencjałem biznesowym, jaki ma Afryka – zaznacza wiceminister gospodarki IlonaAntoniszyn-Klik. - Powinniśmy być obecni na targach, konferencjach oraz forach gospodarczych w krajach afrykańskich, aby promować rodzime firmy, produkty i usługi – podkreśa.
Wiceminister poinformowała o uruchomieniu portalu www.goafrica.gov.pl, który ma być podstawowym narzędziem gromadzącym wiedzę na temat rynków afrykańskich.
Podczas wizyty w Nigerii podsekretarz stanu w MG wzięła udział w Polsko-Nigeryjskim Forum Gospodarczym, w którym uczestniczyło 190 przedstawicieli firm nigeryjskich oraz 30 firm z Polski. Naszych przedsiębiorców reprezentowali przede wszystkim przedstawiciele branży paliwowej, zbrojeniowej, energetycznej, transportowej, spożywczej i finansowej. Polskie firmy przeprowadziły obiecujące rozmowy m.in. w dziedzinach materiałów budowlanych, wyposażenia dla policji i innych służb oraz budownictwa cywilnego.
W latach 2001–2010 sześć na dziesięć najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie było z Afryki Subsaharyjskiej. Prognozy na najbliższe dziesięciolecia dla tego rejonu świata mówią o wzroście gospodarczym na poziomie przekraczającym 7 proc. rocznie.