Chodzi o trzecią i zarazem ostatnią edycję krajowego programu Innotech, którym zarządza Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Finansowane są z niego prace badawcze i działania mające na celu opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii.
Program jest podzielony na dwie ścieżki: In-Tech i Hi-Tech. Pierwsza skierowana jest do konsorcjów i centrów naukowo-przemysłowych. Druga do innowacyjnych firm z sektora MŚP działających w obszarze wysokich technologii.
– Pieniądze z programu Innotech już po raz trzeci wesprą najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia polskich naukowców i przedsiębiorców. Ogromne zainteresowanie poprzednimi edycjami pokazuje duży potencjał polskich badaczy i inżynierów – podkreśla prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor NCBiR.
Efektem dwóch poprzednich konkursów jest 211 umów o dotacje na 476 mln zł. Wśród dotychczasowych beneficjentów dominują konsorcja naukowo-przemysłowe.
NCBiR dofinansowało 148 projektów takich podmiotów. Po pieniądze z Innotechu sięgnęły też 63 przedsiębiorstwa. Wśród dotowanych projektów dominują te z obszaru ICT oraz inżynierii mechanicznej i materiałowej.