Szwedzka nastoletnia działaczka na rzecz klimatu Greta Thunberg jest córką śpiewaczki operowej Maleny Ernman oraz aktora Svantego Thunberga. W 2018 roku protestowała pod siedzibą szwedzkiego parlamentu. Jej postulaty dotyczyły respektowania porozumienia paryskiego i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Nastolatka pojawiała się także między innymi w Londynie, Brukseli i Nowym Jorku oraz wzięła udział w katowickim szczycie klimatycznym, który odbył się rok temu. Nastoletnia działaczka w sierpniu tego roku przepłynęła Atlantyk, gdyż nie lata samolotami ze względu na ich szkodliwość na atmosferę. Wzięła również udział w szczycie ONZ, gdzie przemawiała i wyraźnie zdenerwowana oskarżyła światowych przywódców o zdradę jej pokolenia.

Ekipa filmowa miała śledzić działania Gretę Thunberg, jej strajki i starania zmierzające do uświadomienia świata o potrzebie działania w sprawie kryzysu klimatycznego.

Za reżyserię filmu odpowiadać będzie Nathan Grossman, a producentami zostali Cecilia Nessen i Fredrik Heinig z B-Reel Films.