Reklama

„Mario": Futbol ma swoje ukrywane tabu

Marcel Gisler w skromnym filmie „Mario" pokazuje zupełnie inne oblicze sportu. Warto je poznać przed mundialem.

Publikacja: 29.05.2018 17:47

Już niebawem zaczynają się piłkarskie mistrzostwa świata. Będzie rywalizacja o tytuł króla strzelców i miliony kibiców na całym świecie przed telewizorami.

Futbol uchodzi za sport „męski". W tradycyjnym, konserwatywnym tego słowa rozumieniu. Wśród tysięcy zawodników czołowych lig nigdy nie mówi się głośno o homoseksualizmie. W 2010 roku niemiecki napastnik Mario Gomez nawoływał piłkarzy do coming outu. W 2014 roku były gracz Aston Villi Thomas Hitzlsperger udzielił „Guardianowi" głośnego wywiadu, w którym przyznał, że jest gejem, ale w czasach, gdy grał w Bundeslidze, szefowie zespołu Wolfsburg odradzali mu ujawnienie tego faktu.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Film
Wampiry i ludzie, czyli horror „Życie dla początkujących” już w kinach
Film
Nie żyje Maciej Karpiński, scenarzysta m.in. „Kobiety samotnej” i „Różyczki”
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Film
Cate Blanchett wraca do Polski
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama