Reklama

Legalna Kultura na Festiwalu w Gdyni

Konkurs filmowy "Masz wpływ na kulturę", porady prawnika dla artystów, „Bezdech" Andrzeja Barta, test wiedzy o polskim filmie na 38. Gdynia Festiwal Filmowy.

Publikacja: 10.09.2013 15:23

Legalna Kultura na Festiwalu w Gdyni

Foto: materiały prasowe

Legalna Kultura jest  kampanią promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury.

W środę 11 września o godz. 18.15 w gdyńskim Multikinie odbędzie się pokaz przedpremierowy spektaklu Teatru Telewizji pt. "Bezdech". Pisarz jest scenarzystą  "Rewersu" Borysa Lankosza - laureata Złotych Lwów. Legalna Kultura wprowadza spektakl Barta do kin. Premiera odbędzie się 19 września 2013 roku.

"Bezdech" to historia Jerzego (Bogusław Linda) światowej sławy polskiego reżysera, który od wielu lat mieszka i tworzy w Hollywood. Jerzy pojawia się niespodziewanie w jednym z barów w Warszawie. Zostaje natychmiast rozpoznany.  W czasie wędrówki po ulicach stolicy, bohater spotyka nieznanego dotąd syna (Dawid Ogrodnik), odwiedza ojca (Jerzy Trela), rozmawia o śmierci ze słynnym filozofem (Władysław Kowalski), spotyka przyjaciół i wrogów (Jerzy Stuhr, Krzysztof Stroiński, Andrzej Seweryn) a nawet dawne miłości (Małgorzata  Potocka, Katarzyna Figura).

- Spektakl Teatru Telewizji zrealizowany w filmowej formie to rodzaj eksperymentu, ale kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Andrzej Bart zaryzykował - mówi Dawid Ogrodnik.

Porady prawne

Uczestnicy festiwalu mogą skorzystać z usług prawnika, specjalizującego się w prawie autorskim i własności intelektualnej. Mecenas Albert Stawiszyński będzie udzielał porad  codziennie od 12:00 do 14:00 w Teatrze Muzycznym, przy kawiarni internetowej Legalnej Kultury.

Reklama
Reklama

9 września rozpocznie się test wiedzy o polskim filmie, który potrwa do północy 13 września. Wyniki zostaną ogłoszone 14 września, czyli w dniu zakończenia festiwalu. Szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród ma 11 osób. Aby wziąć w nim udział, wystarczy skorzystać z aplikacji konkursowej na profilu Legalnej Kultury na Facebooku.

W piątek 13 września 2013 roku w Teatrze Muzycznym, w czasie ceremonii wręczenia nagród w Konkursie Młodego Kina, nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na film promujący ideę legalnej kultury.

Więcej informacji znajdziecie na www.legalnakultura.pl.

Film
USA: Aktor i reżyser Rob Reiner zamordowany we własnym domu
Film
Nie żyje Peter Greene, Zed z „Pulp Fiction”
Film
Jak zagra Trump w sprawie przejęcia Warner Bros. Discovery przez Netflix?
Film
„Jedna bitwa po drugiej” z 9 nominacjami Złotych Globów. W grze Stone i Roberts
Film
„Brat" ze wspaniałą kreacją Agnieszki Grochowskiej
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama