DZIEŃ #3 i zapowiedź DNIA #4 - Tyle słońca w całym mieście

„Tyle słońca w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze” i rzeczywiście nie dość, że słońce zagościło do Krakowa na dobre to trzeci dzień Festiwalu upłynął pod znakiem serialowych premier, których jeszcze nie widzieliśmy na małych ekranach.

Publikacja: 29.04.2024 09:00

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Mastercard OFF CAMERA

O godz. 14.00 rozpoczął się w Miasteczku Filmowym przy Galerii Krakowskiej panel „Bohater akcji” z udziałem Piotra Adamczyka, Magdaleny Wieczorek, Piotra Żurawskiego i Marty Malikowskiej. Zapytany o rolę Kazika w kryminalnym serialu „Prosta sprawa” Piotr Adamczyk tłumaczył:

- Ta moja postać to jest mafiozo, cukrzyk, otyły, z przeszłością… (...) Jak widać zmieniałem głos, bo teraz zobaczyli państwo dwie role na zwiastunach, więc od razu widać, czym się próbowałem odróżnić, to jest takie wyzwanie metamorfozy, bycia wiarygodnym jako niebezpieczny przestępca, który ma policyjną przeszłość. Mam nadzieję, że policjanci się nie obrażą… - dodał z uśmiechem.

Widzowie mieli okazję posłuchać także rozmowy Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, Basi Żelazko i Kamili Czai, które dyskutowały w ramach panelu „Granice mroku”. O 16.00 dzięki Polsat Box Go odbyło się spotkanie online, którego tematem przewodnim był nowy serial „Krew”, a wzięli w nim udział Kamil Kula, Vanessa Aleksander i Małgorzata Foremniak. Zaraz po rozmowie miał miejsce pokaz odcinka w Miasteczku Filmowym.

Wieczorem w Kinie Agrafka miała sesja Q&A na temat serialu Polsatu „Zdrada”, w której udział wzięli Dobromir Dymecki, Juliusz Chrząstowski oraz Tamara Aagten-Margol, następnie wyświetlono jeden odcinek.

To jednak nie jedyne spotkania z aktorami i aktorkami opowiadającymi o pracy na planach zdjęciowych! W samo południe ponownie Piotr Adamczyk odpowiedział na pytania Maksa Behra podczas panelu OFF NA MAKSA, a o 12.45 gościem naszego prowadzącego była Anna Szymańczyk. Obie rozmowy miały miejsce tradycyjnie w Miasteczku Filmowym. Wieczorem wyświetlono tam natomiast francuską produkcję „Na pełny etat”, a w plenerowym kinie na Placu Szczepańskim można było zobaczyć „Men” w reżyserii Alexa Garlanda.

A co czeka nas 29 kwietnia?

14:00 Panel Storytellers: Zagrać w adaptacji. Marcin Radomski porozmawia z gwiazdami seriali „Zdrada” i „Krew”: Anną Karczmarczyk, Małgorzatą Foremniak, Dobromirem Dymeckim oraz Marcinem Ziębińskim.

Miejsce: Miasteczko Filmowe przy Galerii Krakowskiej, Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

15:00 Panel Storytellers: Ewolucja sitcomów. Magdalena „tattwa” Stępień, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (ZwierzPopkulturalny), Basia Żelazko (WP.pl) i Olga Szmidt (UJ) porozmawiają nad ofertą oraz przyszłością tego, co w serialach lubimy najbardziej.

16:00 Panel Storytellers: Siła kobiet w obliczu Zdrady, w którym uczestniczyć będą: Marcin Radomski, Anna Karczmarczyk, Marieta Żukowska, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.

17.00: W ramach Storytellers wyświetlone zostaną dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu „Brygada (B.R.I.)” w Kinie Plenerowym przy Galerii Krakowskiej.

18.15: Projekcja filmu „Lęk” i zaraz po nim spotkanie Q&A z twórcami. Film bierze udział w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Miejsce: Czerwona Sala Kina pod Baranami

19.00: Seans plenerowy „Falcon Lake” w Kinie Plenerowym przy Galerii Krakowskiej. Film wyświetlany był w ramach 16. Mastercard OFF CAMERA. Recenzję naszej redakcji możecie przeczytać Tutaj

19.00: Storytellers zaprasza na dwa odcinki serialu „Klara” w Kinie Agrafka.

20.30: Projekcja filmu w plenerowym kinie na Placu Szczepańskim „Jeszcze jest czas” w reżyserii Viggo Mortensena w gwiazdorskiej obsadzie. Wstęp wolny!

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Mastercard OFF CAMERA

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym Mastercard OFF CAMERA

O godz. 14.00 rozpoczął się w Miasteczku Filmowym przy Galerii Krakowskiej panel „Bohater akcji” z udziałem Piotra Adamczyka, Magdaleny Wieczorek, Piotra Żurawskiego i Marty Malikowskiej. Zapytany o rolę Kazika w kryminalnym serialu „Prosta sprawa” Piotr Adamczyk tłumaczył:

Pozostało 91% artykułu
Film
Cannes 2024: Francis Ford Coppola wraca na Croisette z „Megalopolis”
Film
Trzecia miłość w trzecim sezonie „Bridgertonów”
Film
Premiera w Cannes superprodukcji „Furiosa: Saga Mad Max”
Film
Cannes: Polska koprodukcja rywalizuje z filmami Coppoli, Lanthimosa i Sorrentino
Film
Festiwal w Cannes z cieniem #metoo. Mają paść poważne oskarżenia wobec gigantów