„Wrobiony” o Caravaggiu już w kinach

„Wrobiony” opowiada historię śledztwa i skrywanej przez wieki tajemnicy.

Publikacja: 19.08.2022 10:58

„Wrobiony” o Caravaggiu już w kinach

Foto: materiały prasowe

Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. 

materiały prasowe

Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowopoznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

materiały prasowe

Za zdjęcia do filmu odpowiada Arkadiusz Tomiak, jeden z najbardziej utytułowanych i nagradzanych operatorów w Polsce. W jego dorobku znajdują się takie tytuły, jak: „Obława”, „Dziewczyna z szafy” czy „Karbala”.

Film w kinach od 19 sierpnia

materiały prasowe

Film
Na co iść do kina, jeśli nie interesuje cię nowy „Spiderman: poprzez Multiwersum”
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Film
Plakat tegorocznej edycji EnergaCAMERIMAGE
Film
Grał u boku największych gwiazd Hollywood. Nie żyje John Beasley
Film
Widzisz siebie w serialu i jesteś zła
Film
Johannes Vermeer przenosi się do kin
Film
Krakowski Festiwal Filmowy. Magowie bywają i wielcy, i okrutni