Reklama

Wystawa prac Andrzeja Wiktora „Rycerze"

Wystawa prac Andrzeja Wiktora „Rycerze" w Galerii (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie prezentuje bohaterów widowisk historycznych.

Aktualizacja: 03.10.2016 22:05 Publikacja: 03.10.2016 18:47

W rolę współczesnych rycerzy wcielają się pasjonaci z grup rekonstruktorów historycznych. Na zdjęciach oglądamy rycerzy, husarzy, łuczników, wikingów, uczestników turniejów, damy ich serc. Są też rzemieślnicy pracujący nad przygotowaniem rynsztunku. Fotograf rzadko jednak przedstawia ich w trakcie widowiskowych scen, jak na zdjęciu z mknącym na koniu husarzem.

Znacznie bardziej interesuje go aspekt psychologiczny. Dlatego na większości ujęć pokazuje uczestników potyczek i bitew tuż po ich ukończeniu. Mimo że widowiska rekonstrukcyjne mieszają historię z fikcją i nikt w nich naprawdę nie ginie, biorący w nich udział są zwykle utrudzeni tak, jak gdyby zmagali się na śmierć i życie. Na ich zmęczonych twarzach widać wysiłek, autentyczne emocje i krople potu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Film
BNP Paribas Nowe Horyzonty we Wrocławiu: protesty i wielkie święto kina
Film
Marcin Dorociński, przeboje z Cannes i nie tylko
Film
Stare kino jest jak dobre wino i coraz popularniejsze
Film
Gdynia 2025: Holland, Machulski, Pasikowski i Smarzowski powalczą o Złote Lwy
Film
„Follemente. W tym szaleństwie jest metoda”, czyli randka w ciemno
Reklama
Reklama