Reklama

Filmowa Stolica Lata i Studio Munka

Studio Munka zaprasza do obejrzenia swoich produkcji. Filmy: "Aria diva", "Podróż" i "Hanoi - Warszawa" pokazywane będą w ramach Filmowej Stolicy Lata

Aktualizacja: 06.07.2011 13:33 Publikacja: 06.07.2011 13:05

Aria Diva reż. Agnieszka Smoczyńska 2007, 30 min, SFP-Studio Munka, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Fil

Aria Diva reż. Agnieszka Smoczyńska 2007, 30 min, SFP-Studio Munka, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, PISF, TVP Kultura; foto: Mateusz Skalski

Foto: materiały prasowe

Na początek "Aria diva" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Film zdobył główne trofea na festiwalach m.in. w Krakowie,  Wrocławiu, Nowym Jorku i w Batumi. Opowiada o przyjaźni trzydziestoletniej Basi i operowej divy. W rolach głównych wystąpiły Katarzyna Figura i Gabriela Muskała – laureatka tegorocznego festiwalu w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę żeńską.

Czytaj serwis Młode Kino

Pokazy odbędą się:

06.07 godz. 21.45 Park Skaryszewski

07.07 godz. 21.45 Plaża Wilanów

Reklama
Reklama

08.07 godz. 21.45 Park Henrykowski

09.07 godz. 21.45 Kępa Potocka oraz Park Bródnowski

"Podróż" Dariusza Glazera pokazuje historię dwudziestokilkuletniej Iwony, mieszkającej razem z bezrobotnym mężem i dwiema małymi córkami na warszawskim blokowisku. Pewnego dnia Iwona otrzymuje list z propozycją wyjazdu do dawnego przyjaciela Wojtka, do Londynu. Obok, grającej główną rolę, Gabrieli Muskały w filmie będzie można zobaczyć Jacka Braciaka, Sławomira Orzechowskiego i Agatę Kuleszę. „Podróż" wyróżniano m.in. na festiwalach w Krakowie, Ludwigsburgu i Miskolcu.

Pokazy odbędą się:

19.07 godz. 21.45 Pole Mokotowskie

20.07 godz. 21.45 Park Skaryszewski

Reklama
Reklama

21.07 godz. 21.45 Kopa Cwila – Ursynów

22.07 godz. 21.45 Park Henrykowski

23.07 godz. 21.45 Kępa Potocka oraz Park Bródnowski

Pokazy Studia Munka zakończy crème de la crème programu „30 minut" – nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową, a także dostrzeżony na festiwalach polskich i światowych (m.in. Kraków, Ałma Ata, Gdynia, Batumi, Cottbus) – "Hanoi –Warszawa" Katarzyny Klimkiewicz. To historia młodej Wietnamki Ahn, która przedostaje się do Polski przez zieloną granicę. Bez pieniędzy, bez znajomości języka próbuje dojechać Warszawy, gdzie czeka na nią narzeczony.

Pokazy odbędą się:

30.08 godz. 21.15 Pole Mokotowskie

Reklama
Reklama

31.08 godz. 21.15 Park Sowińskiego

1.09 godz. 21.15 Plaża Wilanów

2.09 godz. 21.15 Metro Słodowiec

8.09 godz. 21.15 Plaża Wilanów

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Reklama
Reklama
Film
Oscary 2026: Krótkie listy ogłoszone. Nie ma „Franza Kafki”
Film
USA: Aktor i reżyser Rob Reiner zamordowany we własnym domu
Film
Nie żyje Peter Greene, Zed z „Pulp Fiction”
Film
Jak zagra Trump w sprawie przejęcia Warner Bros. Discovery przez Netflix?
Film
„Jedna bitwa po drugiej” z 9 nominacjami Złotych Globów. W grze Stone i Roberts
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama