Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 06.07.2019 12:59 Publikacja: 06.07.2019 12:55
„Władca Paryża”
Foto: materiały prasowe
Władca Paryża, reż. Jean-Francois Richet
Dystrybucja: Galapagos Films
Eugene-Francois Vidocq – awanturnik, który z przestępcy zamienił się w detektywa – to postać autentyczna. Urodził się w 1775 roku w rodzinie bogatych piekarzy w Arras. Miał 13 lat, gdy własnym rodzicom ukradł sztućce, sprzedał je i pieniądze wydał na rozrywki. Potem było już tylko gorzej. Vidocq kradł, trafiał do więzienia. Zyskał sławę jako genialny szermierz, walczył nawet w wojnie holendersko-francuskiej, choć i stamtąd, po awanturach zbiegł i został uznany za dezertera. W 1809 roku, podczas odsiadywania kolejnego wyroku, zaczął współpracować z policją. Po zaaranżowanej przez policję ucieczce z więzienia, trafił do paryskiego półświatka, gdzie zaczął rozpracowywać przestępców. Po licznych życiowych zakrętach, skończył jako szef francuskiej policji, a potem właściciel firmy, którą można nazwać pierwszym w historii prywatnym biurem detektywistycznym. Poza tym Vidocq był kobieciarzem, miał kilka żon, niezliczone ilości kochanek.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
11 grudnia Netflix udostępnia pierwsze z szesnastu odcinków serialu „Sto lat samotności” według słynnej powieści Gabriela Garcii Marqueza. Po śmierci pisarza na jej ekranizację zgodzili się synowie pisarza.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Polsko-duńsko-szwedzka „Dziewczyna z igłą” nominowana w kategorii filmu zagranicznego.
Na wojnie Rosji z Ukrainą zginął znany ukraiński aktor Jakiw Tkaczenko. 45-latek występował m.in. w polskim serialu „Wataha” oraz filmie „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
W grudniu, dokładnie w pierwszej dekadzie grudnia, a jeszcze dokładniej: w dzień św. Mikołaja, Stanisław Tym wyruszył w kolejny rejs. Tym razem już ostateczny.
Angielska Premier League wraca do Canal+, który podpisał umowę na pokazywanie tamtejszych rozgrywek w sezonach 2025/26, 2026/27 i 2027/28.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas