Wczoraj zarząd grupy TVN zwrócił się w tej sprawie do prokuratora generalnego.

TV Puls była telewizją społeczno-religijną, ale od lutego, dzięki zmianie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zapisów w koncesji, może nadawać bardziej uniwersalny program – tzn. nie musi większości czasu antenowego przeznaczać na programy o tematyce religijnej i społecznej, a ma więcej miejsca m.in. na rozrywkę.

Według TVN do zmiany koncesji doszło z rażącym naruszeniem prawa, bo powinno się to odbyć w określonym trybie. Według prawników z TVN: najpierw powinien być rozpisany konkurs na nową uniwersalną koncesję. Nie stało się tak, a mimo to Puls uzyskał status nadawcy uniwersalnego i teraz bierze udział w przetargach na nowe częstotliwości.

Przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk tłumaczy, że już pierwotnie TV Puls ubiegała się o koncesję uniwersalną. Witold Kołodziejski, członek KRRiT, dodaje, że Rada jednak przyznała wówczas wyspecjalizowaną. Listu do prokuratora generalnego nie wysłano w przypadkowym momencie. TV Puls od 28 października zmienia ramówkę. Inni nadawcy obawiają się, że dzięki temu stanie się dla nich poważnym konkurentem.