Reklama

UKE wciąż liczy na porozumienie z PTC

Aktualizacja: 30.05.2011 21:55 Publikacja: 30.05.2011 21:52

Polska Telefonia Cyfrowa

opublikowała dzisiaj swoje stanowisko odnośnie decyzji regulacyjnej

Urzędu Komunikacji Elektronicznej

z zeszłego piątku ustalającej stawkę MTR w sieci operatora na 9,66 grosza za minutę.

- Decyzja Prezesa UKE wdraża nowe stawki MTR od 1 lipca 2011 roku. Liczymy, że do tego czasu zostanie ona wycofana i zastąpiona decyzją ustalającą stawki MTR na poziomie symetrycznym z innymi operatorami, co pozwoli PTC wykonać zaproponowany przez spółkę plan inwestycyjny – napisała w decyzji PTC. Dla UKE porozumienie wciąż jest możliwe.

Reklama
Reklama

- Bierzemy taki plan pod uwagę. Prosiłam nawet PTC, aby nie przerywała rozmów z Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji, której – słuszna, moim zdaniem - opinia blokuje wydanie decyzji o porozumieniu inwestycyjnym na mocy art. 43a Prawa telekomunikacyjnego dla PTC. Skoro pozostali operatorzy komórkowi dogadali się z KIGEiT, mamy nadzieje, że tu także dojdzie do takiego, czy innego konsensu. Liczymy, że przed 1 lipca wydana w ostatni piątek decyzja dla PTC zostanie zastąpiona inną decyzją, tym razem opartą na art. 43a, jak w przypadku pozostałych operatorów – mówi Anna Streżyńska, prezes UKE.

PTC, w przeciwieństwie do pozostałych operatorów, nie chciała do tej pory wycofać spraw sądowych o przeszłe decyzje MTR UKE. PTC kwestionowała w je w sądzie. W przypadku wygranej groziło to operatorem wstecznymi rozliczeniami z PTC po stawkach kilkakrotnie wyższych niż w praktyce stosowanych na rynku. KIGEiT zażądała od operatorów komórkowych zamknięcia tych sporów, jako warunku wycofania sprzeciwu do porozumień inwestycyjnych.

Materiał Promocyjny
Lokaty mobilne: Nowoczesny sposób na oszczędzanie
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Ekonomia
KGHM optymalizuje zagraniczny portfel
Ekonomia
Apelują do Orlen Termika. Chodzi o zamówienia dla dostawców spoza UE
Ekonomia
PGE odstąpiła od ważnej umowy. Naliczono wysokie kary
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama