Ericsson
i
ogłosiły stworzenie wspólnego laboratorium innowacji wspierającego inicjatywę
Internet.org
Aktualizacja: 26.02.2014 12:57 Publikacja: 26.02.2014 12:57
Ericsson
i
ogłosiły stworzenie wspólnego laboratorium innowacji wspierającego inicjatywę
Internet.org
. Jego otwaracie planowane jest w drugiej połowie 2014 r. w siedzibie Facebooka w Menlo Park w stanie Kalifornia. Jednym z zadań pracujących tam osób będzie optymalizowanie aplikacji, sieci, urządzeń i usług, z ktorych korzsytają internauci.
Ericsson ma zapewnić platformie Facebooka i twórcom aplikacji możliwość symulowania różnych środowisk sieciowych na całym świecie. Pozwoli to im opracowywać i testować aplikacje i usługi mobilne. – Dzięki temu laboratorium twórcy aplikacji będą mogli symulować warunki sieciowe, jakie zazwyczaj istnieją na nowych rynkach, dysponując środowiskiem do testowania i optymalizowania swoich aplikacji dla różnych scenariuszy – tłumaczy Jay Parikh, wiceprezes Facebooka ds. inżynierii infrastruktury.
Obecnie twórcy aplikacji mają zazwyczaj dostęp jedynie do środowiska sieciowego w swojej fizycznej siedzibie. Ponieważ dzisiaj klienci działają w różnych środowiskach sieciowych (2G, 3G, 4G, WiFi) i używają wielu mobilnych systemów operacyjnych i różnorodnych urządzeń, twórcy aplikacji mogą mieć duże problemy z ogarnięciem tej różnorodności. Wspólne laboratorium innowacji umożliwi korzystanie z wielu środowisk sieciowych do testowania i optymalizacji aplikacji w jednym miejscu.
Celem ogłoszonego w sierpniu 2013 r. projektu Internet.org jest zapewnienie dostępu do internetu dwóm trzecim świata, które nie są jeszcze do niego podłączone, aby wszyscy mogli dysponować tymi samymi możliwościami, z których obecnie korzysta jedna trzecia świata podłączona do internetu.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Ericsson
i
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Facebook, Instagram, X, Tik-Tok czy LinkedIn - w tych mediach społecznościowych są obecne duże miasta. Z nowego raportu wynika, że najlepiej radzi sobie tam Łódź.
Australia została pierwszym krajem na świecie, który bezwzględnie zakazał osobom poniżej 16. roku życia korzystania z mediów społecznościowych. „Boomerzy próbują powiedzieć młodym, jak internet powinien działać, bo chcą poczuć się lepiej” – skomentowała zakaz senator Sarah Hanson-Young z Zielonych. A może tym razem boomerzy mają trochę racji?
W czwartek parlament pierwszego kraju świata zakazał korzystania z mediów społecznościowych osobom, które nie ukończyły 16 lat.
Podczas Kongresu Local SoMe’24 we Wrocławiu ogłoszeni zostaną 26 listopada laureaci Złotych Lajków. Nagrody są przyznawane corocznie przez Radę Programową Local SoMe oraz Związek Miast Polskich za najlepsze osiągnięcia miast i ich włodarzy w mediach społecznościowych.
Centrolewicowy australijski rząd skierował do parlamentu ustawę, której celem jest wprowadzenie ograniczeń wiekowych na korzystanie z mediów społecznościowych.
Konto na Facebooku po śmierci właściciela może zostać zarówno usunięte, jak i istnieć dalej. W tej drugiej sytuacji uzyskuje jednak status „In memoriam”, a zarządzanie nim przejmuje opiekun. Wyjaśniamy, co się dzieje z kontem na Facebooku po śmierci właściciela.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie wprowadzonych przez Facebooka zmian w sposobie prezentowania wpisów polskich wydawców.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas