(VMCEE).
Czterech partnerów wyłoży w sumie 40 mln euro (po 10 mln euro każdy) na rozwój działalności firmy w Polsce i Turcji - podano.
Według EBOR-u, finansowanie pozwoli VMCEE na wprowadzenie produktów szerokopasmowych kierowanych do młodych osób i mieszkańców obszarów o niskich dochodach. Mają być to produkty "unikalne" i takie, na które użytkownicy mogą sobie pozwolić.
EBOR deklaruje, że chce wspierać konkurencję na rynku komórkowym, gdzie do MVNO należy niewielka część rynku. Obecnie na świecie jest około 600 takich operatorów, z czego 400 w Europie, przy czym w Europie Zachodniej udział operatorów wirtualnych w rynku to w przybliżeniu 15 proc., podczas gdy w Polsce około 1 proc.
Cytowany w komunikacie EBOR-u Alan Gow, prezes VMCEE (a wcześniej m.in. dyrektor zarządzający Virgin Mobile UK) miał powiedzieć: - Virgin Mobile jest jedną z marek, które odniosły największy sukces na rynku operatorów wirtualnych na świecie, o bardzo dobrych wynikach i poprawiających się usługach, a także generującą zwrot dla udziałowców.
Według niego finansowanie przyspieszy wzrost w Polsce i pozwoli zbudować największego MVNO w regionie.