Reklama

Jest zgoda UOKiK na stworzenie spółki Chello i CBS

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na utworzenie wspólnej spółki przez firmy Romantica (East) oraz CBS Enterprises

Publikacja: 09.10.2012 16:22

- Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski – podał urząd.

Romantica (East)

wchodzi w skład grupy

Liberty Global

(na polskim rynku to m.in. właściciel sieci

Reklama
Reklama

UPC Polska

i spółki

Chello Central Europe

).

CBS

Reklama
Reklama

to amerykański producent i nadawca telewizyjny. - W wyniku koncentracji dojdzie do utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, którego działalność będzie polegać na licencjonowaniu i dystrybucji telewizyjnych kanałów tematycznych, rozrywkowych i filmowych, m.in. w Europie i na Bliskim Wschodzie. W Polsce będzie dystrybuował kanały:

Zone Reality

,

Zone Romantica

,

Zone Europa

Reklama
Reklama

oraz

Zone Club

– podaje

UOKiK

.

Reklama
Reklama

Założenie wspólnej firmy ma na celu przyszłe partnerstwo programowe, które przełoży się na zmiany nazw i programmingu części kanałów dystrybuowanych w Polsce przez Chello Central Europe. Kanały Zone Reality, Zone Romantica i Club TV, zmienią się  w Polsce – odpowiednio - w CBS Reality, CBS Action i CBS Drama. Zostaną wzbogacone programowo o produkcje CBS. Biblioteka CBS oprócz nowszych produkcji serialowych jak „CSI" czy „NCIS" zawiera takie znane polskim widzom seriale, jak „Dynastia", „Dallas", „Beverly Hiolls 90210" czy „Star Trek".

Mariaż obie firmy przetestowały już na rynku brytyjskim, gdzie ruszyły z nim w 2009 roku. Między listopadem 2009 roku a czerwcem tego roku oglądalność stacji  CBS Action wzrosła tam o 257 proc., CBS Drama – o 123 proc. and CBS Reality - o 89 proc. (dane BARB/ Techedge).

Materiał Promocyjny
Lokaty mobilne: Nowoczesny sposób na oszczędzanie
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Ekonomia
KGHM optymalizuje zagraniczny portfel
Ekonomia
Apelują do Orlen Termika. Chodzi o zamówienia dla dostawców spoza UE
Ekonomia
PGE odstąpiła od ważnej umowy. Naliczono wysokie kary
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama