Aplikacja Justtag ma m.in. umożliwiać przechowywanie kart programów lojalnościowych różnych firm, otrzymywania profilowanych pod odbiorcę ofert od nich oraz „wirtualnych pieczątek" za regularne korzystanie z ich usług, a w przyszłości m.in. dawać możliwość wysyłania prezentów znajomych np. przez Facebooka. - Na przyszły rok nie mamy na razie innych projektów. Mamy plany rozwijania Justtag – to obok Virgin Mobile nasz główny plan. Aplikacja startuje na razie z kilkoma podstawowymi funkcjami, ale mamy pomysły na kolejne użyteczności i wierzymy, że nikt przed nami nie wykorzysta naszego głównego pomysłu na jej działanie, jaki zamierzamy wprowadzić na początku przyszłego roku – mówi Łukasz Wejchert, który w ubiegłym roku zainwestował także w inną mobilną aplikację – iTaxi (można przez nią zamawiać najbliżej znajdujące się taksówki z różnych korporacji).
Nowa aplikacja Justtag może zacząć być rentowna najwcześniej po roku. Wejchert nie wyklucza, że możliwe jest w przyszłości pozyskanie dla niej biznesowego partnera. - Gdyby zaszła potrzeba szybkiego przyspieszenie rozwoju tej aplikacji, np. w przypadku pojawienia się na rynku konkurencji, możemy rozważyć pozyskanie do tego projektu wśród funduszy venture capital – mówi.
Projekt ma zarabiać z kilku źródeł. - Rozważamy wprowadzanie prowizji od generowanego ruchu w tej aplikacji, od partnerów B2B będziemy mogli pobierać opłaty za tworzenie i prowadzenie ich systemów lojalnościowych w ramach Justtag. Dla wielu z nich migracja plastikowych kart lojalnościowych na urządzenia mobilne będzie oznaczać duże oszczędności produkcyjne i logistyczne – mówi Wejchert. Nie podaje kwoty, jaką zainwestował w Justtag. Nie komentuje też liczby telefonii komórkowej Virgin Mobile Polska, której jest udziałowcem poprzez swoją firmę inwestycyjną Dirlango. – Jest zgodna z naszymi założeniami, a nawet nieco je przewyższa. Za wcześnie jest jednak jeszcze na jej podawania i na jej szersze analizy. Mamy w planach rozwijanie oferty, której zamysł opiera się na jak najprostszej i jasnej komunikacji z klientami – mówi tylko.
Jego firma ma w Virgin Mobile 17,5 proc. udziałów. - To nawet więcej niż planowałem początkowo. W tym pakiecie mieści się też jednak pula udziałów należąca poprzez Dirlango do funduszu Lakestar. Dirlango z kolei inwestuje w jego fundusz. Jego założycielem jest Klaus Hommels - inwestor, który specjalizuje się w start-upach. Na etapie startu zainwestował m.in. w Facebooka, Skype czy Spotify – mówi Wejchert.
W portfolio Lakestar są nie tylko wymienione spółki, ale też m.in. Xing (niemiecki portal społecznościowy dla profesjonalistów).