Michał Błasiński
Od wielu lat papiery TPSA były bezpieczną przystanią dla inwestorów poszukujących spółek, które hojnie dzielą się zyskiem. Czar prysł po dwóch niespodziewanych obniżkach zapowiadanej do wypłaty dywidendy (z 1,5 zł za akcję do 0,5 zł za akcje). O drugiej obniżce spółka poinformowała 12 lutego przy okazji publikacji wyników za IV kwartał 2012 r. Reakcja inwestorów i analityków była natychmiastowa. Kurs runął, a chwile potem na rynek spłynął długi wianek słabych rekomendacji.
http://www.e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=142148# (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Smartfony i tablety zapewniają wzrost na rynku
Magdalena Lemańska
1,2 mld komputerów, tabletów i smartfonów trafiło na światowy rynek w ubiegłym roku. To o prawie jedną trzecią więcej niż rok wcześniej. Wzrost zapewniła jednak tylko rosnąca sprzedaż tabletów i smartfonów. W samym czwartym kwartale globalnie trafiło na rynek 367,7 mln laptopów, netbooków, stacjonarnych komputerów, tabletów i smartfonów – podaje IDC w swoim ostatnim raporcie. To o 28,3 proc. więcej niż rok wcześniej i więcej, niż International Data Corporation prognozowała pod koniec ubiegłego roku.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1181231-Smartfony-i-tablety-zapewniaja-wzrost-na-rynku.html (dostęp płatny)
Orkiestra wpuszczona do sieci
Jacek Marczyński
Nowi dyrektorzy przejmują Filharmonię Narodową. Rewolucyjnych zmian nie będzie, ale zapowiadają, że koncerty trafią do Internetu i na DVD.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1181193-Orkiestra-wpuszczona--do-sieci.html (dostęp płatny)
Rząd ułatwi zatrudnianie telepracowników
Jolanta Ojczyk
Firma będzie miała mniej obowiązków związanych z BHP w stosunku do osób pracujących w domu. Planowane są też specjalne granty. Resort pracy ma przedstawić Komisji Trójstronnej zmiany w przepisach o telepracy. Radosław Mleczko, wiceminister pracy i polityki społecznej, zapowiada, że będą one sprzyjały elastyczności zatrudniania, ale nie chce zdradzić szczegółów.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1181187-Rzad-ulatwi-zatrudnianie-telepracownikow.html (dostęp płatny)
Służbowy telefon to nie prywatny gadżet zatrudnionego
Grzegorz Orłowski
Podwładny zapłaci pracodawcy za to, że zabawiał się firmową komórką i w sieciowych konkursach przepuścił setki złotych, na które opiewa rachunek. Wyposażanie pracownika w telefon komórkowy to już standard. Różnią się jednak zasady udostępniania tych narzędzi przez pracodawców.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1181073-Sluzbowy-telefon-to-nie-prywatny-gadzet-zatrudnionego.html (dostęp płatny)