TVP
, a nie później niż 28 kwietnia 2014 roku – podaje
KRRiT
.
Będą odwołania
Nadawcy na razie nie dostali z KRRiT decyzji, nie wiadomo więc, ilu się od nich odwoła.
Na pewno zrobi to TVS. - Będziemy się od tej decyzji odwoływać. TVS jest już nadającą telewizją edukacyjno-poznawczą i nadaje od 5,5 roku. Posiadamy niezbędne zaplecze. Jesteśmy także w grupie posiadającej własną uczelnie, na której kształcimy dziennikarzy, realizatorów obrazu telewizyjnego, co dodatkowo powinno być wzięte pod uwagę - uważa Arkadiusz Hołda, założyciel i właściciel TVS, który kwestionuje przyznanie koncesji na nadawanie trzeciego już kanału w ramach naziemnej telewizji cyfrowej spółkom ZPR.
Z kolei ZPR nie podoba się decyzja o przyznaniu kanału filmowego Stopklatce.- We wniosku koncesyjnym zgłosiliśmy ośmiokrotnie wyższe nakłady na zawartość programową niż Stopklatka. KRRiT trudno będzie uzasadnić swoją decyzję – uważa Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej ZPR, które przegrały batalię o kanał filmowy, ale mają zgodę na nadawanie stacji edukacyjno-poznawczej. – Stacji o takim profilu nie ma na rynku wiele, to trudny do prowadzenia kanał, ale cieszymy się z tego, co mamy i bierzemy się do pracy – mówi. ZPR nie chcą na razie przesądzać czy złożą odwołanie od decyzji KRRiT na temat kanału filmowego. Podobnie Polsat. – Odniesiemy się do tego pytanie, kiedy dostaniemy decyzję KRRiT wraz z uzasadnieniem – mówi tylko Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Telewizji Polsat. Pozostali biorący w konkursach nadawcy nie odpowiedzieli nam na pytanie czy złożą odwołania.
Zwycięskie kanały wraz z wybranymi wcześniej w tym roku stajami TV Trwam i dziecięcą TVP ABC zastąpią w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej nadawane obecnie podwójnie stacje TVP1, TVP2 i TVP Info w kwietniu przyszłego roku.