Na rynku smartfonów zdaje się potwierdzać powiedzenie, że rozmiar ma znaczenie. Co trzeci smartfon sprzedawany na świecie ma ekran o przekątnej większej niż 5 cali.
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,15951445,Ekrany_smartfonow_rosna__Prawie_czterokrotnie_wieksza.html
Cyfrowy Polsat: Inwestycje w lojalność
Urszula Zielińska
Grupa Cyfrowego Polsatu utworzyła specjalną spółkę Paszport Korzyści. Jej zadaniem jest organizacja i obsługa formalno-finansowa programu lojalnościowego pod tą samą nazwą. Jej udziałowcami są Polkomtel Business Development, w 100 proc. zależny od przejętego przez platformę Polkomtelu, oraz PlusBank (d. Invest Bank). Obie firmy mają po 49 proc. udziałów w nowym podmiocie, co sprawia, że koszty projektu nie są przez żadną z nich w pełni konsolidowane. We wtorek grupa Cyfrowego Polsatu zaprezentowała pierwszą odsłonę nowego programu lojalnościowego, którego partnerami zostały m.in. giełdowe Eurocash i PKN Orlen. Grupa Zygmunta Solorza-Żaka liczy, że do programu przystąpi 600 tys. osób, czyli 10 proc. wszystkich gospodarstw domowych, które dziś obsługuje grupa.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/756514_Cyfrowy_Polsat:_Inwestycje_w_lojalnosc.html (dostęp płatny)
Multimedia, PCC Rokita: Ożywienie na rynku pierwotnym
BOX
Wracające na warszawską giełdę Multimedia Polska dostały zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego na przeprowadzenie oferty. KNF zatwierdziła prospekt, na podstawie którego właściciele kablowej sieci chcą sprzedać w publicznej ofercie 49,2 proc. jej akcji. Publikacja dokumentu ma nastąpić w czwartek rano.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/756498_Multimedia_PCC_Rokita:_Ozywienie_na_rynku_pierwotnym.html (dostęp płatny)
Płatności internetowe. Czy elektroniczny portfel od Visy zyska popularność?
Bartosz Mszyca
Internauci ceniący bezpieczeństwo swoich danych otrzymali kolejną możliwość bezpiecznego płacenia za towary i usługi w sieci. Portfelem V.me by Visa zaoferowanym przez ING Bank Śląski na razie zapłacimy jednak w niewielu miejscach. ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce udostępnił portfel elektroniczny V.me by Visa. Umożliwia on przechowywanie w jednym miejscu danych wielu kart oraz dokonywanie za jego pomocą płatności w sklepach internetowych. Użytkownik może wprowadzić do portfela karty debetowe, kredytowe, przedpłacone, charge systemu Visa i MasterCard – wydane przez różnych polskich i europejskich wydawców.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/756531_Platnosci_internetowe_|_Czy_elektroniczny_portfel_od_Visy_zyska_popularnosc.html (dostęp płatny)
Wybór dostawcy usług data center
Małgorzata Bieńkowska
Wszyscy jesteśmy świadomi, że outsourcing zapewnia firmie wiele korzyści, począwszy od dostępu do eksperckiej, sprawdzonej w wielu projektach wiedzy, po najnowsze technologie czy optymalizację kosztów.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3686042,79155,wybor-dostawcy-uslug-data-center (dostęp płatny)
Rośnie sojusz na rzecz standardu mobilnych płatności
ET
System płatności może wystartować. W układance brakuje już tylko jednego elementu.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3686049,23092,rosnie-sojusz-na-rzecz-standardu-mobilnych-platnosci (dostęp płatny)
Multimedia Polska bliżej powrotu na GPW
KZ
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Multimedia Polska w związku z planowaną pierwotną ofertą publiczną akcji spółki.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3686019,10044,multimedia-polska-blizej-powrotu-na-gpw (dostęp płatny)
Jak zapewnić tanie gadanie
Mirosław Konkel
Contact center: Wdrożenia mobilne i chmurowe zmieniły komunikację konsultanta z klientem.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3686040,85450,jak-zapewnic-tanie-gadanie (dostęp płatny)
Szybki internet? Tylko w reklamach
Mirosław Konkel
Niższa niż reklamowana prędkość łączy internetowych to zjawisko powszechne w Europie — wynika z raportu przygotowanego dla Komisji Europejskiej (KE) przez firmę analityczną SamKnows.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3686039,19773,szybki-internet-tylko-w-reklamach (dostęp płatny)
Tylko 3 proc. na sieci
Mirosław Konkel
Samorządy nie są zainteresowane rozwojem szerokopasmowego internetu na wsi.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3686037,10801,tylko-3-proc-na-sieci (dostęp płatny)
UE zmusza Google do usuwania danych
mdus
Zapadł wyrok Trybunał Sprawiedliwości UE (ETS) ws. przeciwko koncernowi Google. Trybunał zadecydował, że każdy użytkownik internetu ma prawo zgłosić firmie zastrzeżenia co do wyników wyszukiwania, jeśli naruszają one jego prywatność. Aby być wykreślonym z wyników wyszukiwania trzeba zgłosić się do Google i zażądać usunięcia danych. Jeżeli firma odmówi, wyrok ETS daje podstawę do wszczęcia postępowania sądowego przeciwko Google. Przedstawiciele koncernu nie kryją zaskoczenia decyzją ETS. Piotr Zalewski, rzecznik prasowy Google Polska, na łamach portalu Spider'sWeb napisał, że z perspektywy wyszukiwarek i wydawców internetowych wyrok rozczarowuje, bo znacznie różni się od opinii Rzecznika Generalnego, a w tym od ostrzeżeń i konsekwencji, które wcześniej wskazał.
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706258,1109416-UE-zmusza-Google-do-usuwania-danych.html
Polsat wraca na rynek z Paszportem 2.0
Urszula Zielińska
Firmy Zygmunta Solorza-Żaka budują pakiet usług. Choć mógł dołączyć ?do jednego z istniejących programów lojalnościowych, właściciel Polsatu chciał mieć własny. Celuje w 600 tysięcy członków. W grupie Zygmunta Solorza-Żaka powstała spółka Paszport Korzyści. Jej właścicielami są Polkomtel Business Development (PBD), firma zależna od operatora sieci Plus i dawny Invest Bank (dziś Plus Bank). Nowa firma odpowiada za finansowo-formalną stronę przedstawionego we wtorek mediom programu lojalnościowego przygotowanego dla klientów firm z grupy Solorza-Żaka.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1242072-Polsat-wraca-na-rynek-z-Paszportem-20.html (dostęp płatny)
Telefon zastąpił nawigację GPS
Michał Duszczyk
Rosnący popyt na smartfony z modułem GPS spowodował spadek sprzedaży tradycyjnych nawigacji samochodowych. Sprzedaż urządzeń pomagających w podróży gwałtownie spada. W samochodach wolimy używać komórki. Nawigacje samochodowe to kolejny segment rynku po komputerach PC, aparatach fotograficznych i kamerach, który przegrał rywalizację ze smartfonami. Część analityków uważa, że za parę lat urządzenia, które zastąpiły papierowe mapy, teraz same zostaną zdetronizowane. Kierowcy coraz częściej do nawigacji wykorzystują bowiem telefony z modułem GPS.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1242071-Telefon-zastapil-nawigacje-GPS.html (dostęp płatny)