Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 177

Na konferencji prasowej, po spotkaniu z Erdoganem, Zełenski odrzucił możliwość prowadzenia obecnie negocjacji z Rosją ponieważ, jak mówił, Ukraińcy nie wierzą w dobre intencje Rosjan. Pierwszym warunkiem podjęcia rozmów pokojowych musiałoby być - według słów Zełenskiego - wycofanie się Rosjan z zajętych po 24 lutego ukraińskich ziem.

Mimo to Erdogan, po powrocie do kraju, podtrzymał gotowość do zaproszenia Zełenskiego i Putina do Turcji, gdzie mogliby spotkać się po raz pierwszy od wybuchu wojny.

Czytaj więcej

Zełenski po spotkaniu z Erdoganem: Rozmowy z Rosją możliwe, jeśli wojska rosyjskie opuszczą Ukrainę

Prezydent Turcji podkreślił, że spotykał się osobno i z Zełenskim, i z Putinem, po 24 lutego. Dodał, że Ankara jest gotowa przyczynić się do zakończenia rosyjsko-ukraińskiego konfliktu na drodze dyplomatycznej i zaprasza Zełenskiego i Putina do Turcji. 

Zełenski odrzucił możliwość prowadzenia obecnie negocjacji z Rosją ponieważ, jak mówił, Ukraińcy nie wierzą w dobre intencje Rosjan

- Tak, jak powiedziałem Putinowi, w czasie mojej wizyty w Soczi, przypomniałem Zełenskiemu, że możemy zorganizować spotkanie między nimi - powiedział Erdogan dziennikarzom w czasie drogi powrotnej z Ukrainy, na pokładzie prezydenckiego samolotu.

Erdogan zapowiedział też, że kwestię negocjacji między Rosją a Ukrainą zamierza przedstawić na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ we wrześniu.