Reklama

Minister obrony Ukrainy: Kolejne "ptaki" lądują w Kijowie. 130 ton amunicji

"Dwa kolejne ptaki wylądowały w Kijowie" - napisał na Twitterze minister obrony Ukrainy, Ołeksij Reznikow określając mianem "ptaków" samoloty z pomocą wojskową z USA.

Publikacja: 11.02.2022 06:38

Wnętrze samolotu z pomocą wojskową dla Ukrainy

Wnętrze samolotu z pomocą wojskową dla Ukrainy

Foto: PAP/EPA

arb

Reznikow napisał, że do Kijowa dotarły samoloty z USA na pokładzie których znajdowały się przeciwpancerne pociski Javelin, granaty i "inna amunicja defensywna" dla sił zbrojnych Ukrainy.

"Waga pomocy militarnej od naszych amerykańskich partnerów, która dotarła dzisiaj (10 lutego - red.) to 130 ton" - dodał Reznikow.

"Łącznie przyjęliśmy 15 ptaków z (pomocą) o łącznym ciężarze 1 200 ton" - napisał minister obrony Ukrainy o pomocy wojskowej uzyskanej w ostatnich tygodniach z USA.

Czytaj więcej

Na Ukrainę wkrótce dotrą pociski z Litwy. "Mam nadzieję, że ich nie użyją"
Reklama
Reklama

10 lutego premier Litwy przebywająca z wizytą na Ukrainie poinformowała, że w najbliższych dniach ukraińska armia otrzyma od Litwy pociski przeciwlotnicze Stinger.

Broń defensywną dostarczają też Ukrainie Wielka Brytania, Łotwa i Estonia. Wkrótce takiej pomocy ma udzielić Ukrainie również Polska.

Dyplomacja
Donald Trump zmusi Wielką Brytanię, by się nie zmniejszyła?
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Dyplomacja
Co jeśli prezydent zawetuje ustawę o SAFE? Rząd: Skorzystamy, ale jest jedno „ale”
Dyplomacja
Zełenski: Chcę daty wejścia do UE. Kosiniak-Kamysz ostrzega przed „największym niebezpieczeństwem”
Dyplomacja
Ambasador USA we Francji bez dostępu do członków rządu. To ojciec zięcia Trumpa
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama