O to, czy Putin poruszał w czasie rozmowy z prezydentem Kuby możliwość umieszczenia na wyspie rosyjskich baz wojskowych, był pytany rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

- Relacje między Federacją Rosyjską a Kubą mają bogate tradycje, są wypełnione konkretną treścią i ujednolicenie stanowisk (obu krajów) w kwestiach międzynarodowych i regionalnych, które leżą w obustronnym interesie jest bardzo ważna - o tym przywódcy obu państw rozmawiali wczoraj - mówił Pieskow pytany o rozmowę prezydentów.

Wiceszef MSZ Rosji, Siergiej Riabkow na antenie rosyjskiej telewizji nie wykluczył, że Rosja może rozmieścić swoje wojska w Ameryce Łacińskiej - na Kubie i w Wenezueli

Pieskow odpowiedział w ten sposób na pytanie o to, czy Putin poruszył w czasie rozmowy kwestię rozmieszczenia na Kubie rosyjskich baz i wzmocnienia współpracy wojskowej między Kubą i Federacją Rosyjską.

Z oficjalnego komunikatu wydanego przez Kreml po rozmowie z 24 stycznia można się dowiedzieć, że prezydenci "wymienili poglądy na temat dwustronnych stosunków handlowych, gospodarczych i współpracy w zakresie inwestycji".

"Prezydent Kuby podziękował za pomoc humanitarną dostarczoną Republice, w tym pomoc w walce z koronawirusem" - głosi komunikat Kremla.

Czytaj więcej

Wiceszef MSZ Rosji nie wyklucza rozmieszczenia wojsk na Kubie i w Wenezueli

Obaj prezydenci mieli też rozmawiać o "dalszej koordynacji działań obu państw na arenie międzynarodowej zgodnie z zasadami strategicznego partnerstwa i tradycją przyjaźni (...)".

Przed dwoma tygodniami wiceszef MSZ Rosji, Siergiej Riabkow na antenie rosyjskiej telewizji nie wykluczył, że Rosja może rozmieścić swoje wojska w Ameryce Łacińskiej - na Kubie i w Wenezueli, jeśli napięcie w relacjach Moskwy z Waszyngtonem będzie rosło.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ