Biegaj i pomagaj z PAH, czyli sportowy sposób na wolontariat firmowy

|Już w przyszłym miesiącu odbędzie się kolejny Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz New Balance Bieg na Piątkę. Coraz częściej na udział w tej imprezie decydują się drużyny tworzone w firmach.

Publikacja: 09.02.2024 09:00

Pracownicy firmy bp Polska podczas 17. Półmaratonu Warszawskiego.

Pracownicy firmy bp Polska podczas 17. Półmaratonu Warszawskiego.

Foto: materiały prasowe

Materiał partnera

Wydarzenie to idealna okazja do zaangażowania pracowników i pracowniczek w wyjątkową inicjatywę oraz wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej w ramach wolontariatu pracowniczego i strategii CSR/ESG.

Wystarczy stworzyć firmową drużynę oraz zgłosić udział każdego z uczestników i każdej z uczestniczek w akcji Biegam Dobrze. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia (https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/), a następnie wybrać ścieżkę charytatywną oraz już konkretnie: PAH.

Zgłoszone osoby otrzymują swoje wirtualne skarbonki, do których zbierają środki na rzecz działań Polskiej Akcji Humanitarnej. Do 28 lutego mają czas na uzbieranie kwoty minimalnej, która pozwoli im na start w Niebieskiej Drużynie PAH. Zachęcamy pracodawców oraz zarządy, aby wsparli swój zespół, wpłacając na zbiórki pracowników równowartość ich pakietów startowych! Dodatkową opcją jest przekazanie darowizny równej sumie zebranej przez wszystkich pracowników.

Każda złotówka zebrana przez naszych biegaczy i biegaczki zostanie przeznaczona na zapewnienie dostępu do czystej i bezpiecznej do spożycia wody – m.in. w Somalii, Sudanie Południowym, Kenii i na Madagaskarze.

W zeszłym roku nasza Niebieska Drużyna uzbierała wspólnie ponad 62 tys. zł w ramach Półmaratonu oraz Maratonu Warszawskiego.

Jej skład po raz kolejny zasiliła wtedy reprezentacja bp Polska z prezesem Bogdanem Kucharskim na czele. Bieg dla PAH to od wielu lat stały punkt w kalendarzu wielu pracowników bp. – Łączy nas uznanie dla działalności PAH, z którym – jako bp – współpracujemy od ponad dwóch dekad, ale też wspólne wartości. Biegnąc, Pomagam – to nasze wewnętrzne hasło stworzone na potrzeby akcji. Hasło odzwierciedla jedną z naszych firmowych wartości – troskę o innych. Bieg dla PAH idealnie się w nią wpisuje, będąc także odpowiedzią na naszą osobistą potrzebę pomagania tam, gdzie to możliwe. Zatem – jak co roku – biegniemy przekonani, że wysiłek sportowy i wkład każdego z nas w tę inicjatywę przyniesie wymierne korzyści dla potrzebujących wsparcia – mówi Bogdan Kucharski. Firma już od lat jest naszym zaufanym partnerem. W tym czasie bp Polska wsparło m.in. program Pajacyk, a po eskalacji wojny w Ukrainie przekazało PAH bardzo potrzebne karty paliwowe. W marcu pracownicy i pracowniczki ponownie wystartują w Niebieskiej Drużynie.

Udział w półmaratonie to przede wszystkim dobra zabawa, ale połączona ze szczytnym celem. Dzięki uczestnictwu w sportowym wydarzeniu i wsparciu Polskiej Akcji Humanitarnej firma daje jasny przekaz, że jest marką świadomą społecznie i otwartą na pomaganie innym. Sam event to także wspaniały sposób na lepsze zintegrowanie zespołu.

Dołącz zatem do nas! Stwórz firmową drużynę, zarejestruj się i razem z przyjaciółmi z pracy skutecznie wesprzyj PAH! Nie zapomnij także o nadchodzącym wrześniowym 46. Maratonie Warszawskim.

Więcej informacji: pah.org.pl/biegamdobrze

Materiał partnera

Wydarzenie to idealna okazja do zaangażowania pracowników i pracowniczek w wyjątkową inicjatywę oraz wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej w ramach wolontariatu pracowniczego i strategii CSR/ESG.

Pozostało 94% artykułu
Dodatki
15 lat Fundacji Warbud – Warto Pomagać
Materiał Promocyjny
Dlaczego warto mieć samochód w nowej firmie?
https://autosalon.moto.rp.pl/artykul/nowy-samochod-w-nowej-firmie
Materiał partnera
Ścieżka europejskich jednorożców
Materiał partnera
Biofeedback w ocenie zaawansowanej technologicznie odzieży ochronnej
Dodatki
Zabezpiecz to, co najcenniejsze
Dodatki
Oswajanie wojen to także zadanie dla Polski