Mężczyzna na swoim koncie w mediach społecznościowych napisał, że politycy PiS i strażnicy graniczni „niczym się nie różnią od nazistów. Niczym!”.

Czytaj więcej

Różański: złożyłem pozew przeciwko Ziemkiewiczowi ws. naruszenia dóbr osobistych

- Sąd umorzył sprawę samorządowca na roczną próbę. Wyrok jest nieprawomocny, a Przemysław Major powiedział po wyjściu z sali, że wystąpi o uzasadnienie werdyktu na piśmie. Po tym, jak się z nim zapozna, podejmie decyzję, czy wystąpi z apelacją - informuje RMF.

Jak przypomin portal, sprawa dotyczy publikacji Majora z października 2021 r. na jego prywatnym koncie w mediach społecznościowych, gdzie odnosząc się do ówczesnej sytuacji na granicy z Białorusią, oznaczając Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Obrony Narodowej, straż graniczną, Mateusza Morawieckiego oraz Prawo i Sprawiedliwość, napisał: "niczym się nie różnicie od nazistów. Niczym!". Do swojego wpisu dodał również fotografie przedstawiające małych więźniów opuszczających niemiecki obóz Auschwitz oraz dzieci stojących za ogrodzeniem placówki straży granicznej w Michałowie.