Reklama
Rozwiń
Reklama

Żywność w Rosji szybko drożeje

Szokujące dane z Rosji. Tempo wzrostu cen żywności blisko ośmiokrotnie wyprzedza Unię Europejską. Najszybciej drożeją warzywa.

Aktualizacja: 02.03.2021 13:44 Publikacja: 02.03.2021 13:39

Żywność w Rosji szybko drożeje

Foto: AFP

Rosyjski urząd statystyczny Rosstat poinformował, że w styczniu 2021 r. ceny żywności w Rosji wzrosły o 8,2 procent w ujęciu rocznym. Tym samym tempo wzrostu cen jedzenia w Rosji prawie ośmiokrotnie wyprzedza Unię Europejską (w UE żywność podrożała średnio o 1,1 proc.).

Najbardziej przez rok wzrosły w rosyjskich sklepach ceny warzyw - o 17,5 proc. (w UE o 0,2 proc.), owoców (o 13,5 proc.) i słodyczy (cukier, dżem, miód, czekolada i cukierki) - o 13,7 proc.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Dane gospodarcze
Agencja S&P utrzymała rating Polski oraz jego perspektywę
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Dane gospodarcze
Polska gospodarka „w sam raz”. NBP pokazuje optymistyczny scenariusz do 2027 r.
Dane gospodarcze
Wzrost wynagrodzeń w polskiej gospodarce mocno hamuje. Tempo najniższe od 4,5 roku
Dane gospodarcze
Adam Glapiński nie wykluczył kolejnej obniżki stóp procentowych w grudniu
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Dane gospodarcze
Rada Polityki Pieniężnej ponownie obniżyła stopy procentowe w Polsce
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama