Reklama
Rozwiń
Reklama

Polska ostoją stabilności

Stały wzrost PKB o 3,5 proc. rocznie i stałe miejsce w pierwszej piątce gospodarek UE przewiduje dla nas Komisja Europejska na najbliższe trzy lata.
Polska ostoją stabilności

Foto: Fotorzepa, Piotr Wittman

Na tle innych krajów Unii Polska wypada bardzo dobrze – wynika z przedstawionych w czwartek w Brukseli prognoz gospodarczych. Od wielu lat bez przerwy jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o dynamikę produktu krajowego brutto, teraz dodatkowo prognoza KE jest bardzo stabilna.

W trzech kolejnych latach – 2015, 2016 i 2017 – wzrost ma wynieść 3,5 proc. To lokuje nas w pierwszej piątce państw UE. W 2015 r. przed nami są Irlandia, Malta, Czechy, a na równi z nami – Rumunia. W 2016 r. lepsze będą Irlandia, Rumunia i Malta. A w 2017 r. – Rumunia i Irlandia.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

-50% na pakiet subskrypcji RP.PL z NYT!

Skorzystaj z wiosennej promocji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Kliknij i przejdź do szczegółów

Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama