Reklama
Rozwiń

Marcowe pogorszenie koniunktury

Sprzedaż detaliczna oraz produkcja przemysłowa rosły w marcu znacznie wolniej, niż w pierwszych dwóch miesiącach roku.

Publikacja: 19.04.2016 11:00

Marcowe pogorszenie koniunktury

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki MZub Marian Zubrzycki

Produkcja przemysłowa zwiększyła się o 0,5 proc. rok do roku, po wzroście o 6,7 proc. w lutym i 1,4 proc. w styczniu. Spośród 23 ankietowanych przez „Parkiet" ekonomistów, żaden nie spodziewał się tak słabego odczytu. Mediana prognoz wynosiła 3,8 proc.

Produkcja budowlano-montażowa zmniejszyła się o 15,8 proc. rok do roku. Choć akurat ten wskaźnik maleje od kilku miesięcy (w lutym spadł o 10,5 proc., w styczniu o 8,6 proc.), tak głębokie tąpnięcie było dla ekonomistów zaskoczeniem. Przeciętnie spodziewali się spadku produkcji budowlano-montażowej o 8,8 proc.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Dane gospodarcze
Rosja się kurczy. Kreml utajnia dane demograficzne
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Dane gospodarcze
To ta projekcja inflacji przekonała RPP do obniżki stóp procentowych
Dane gospodarcze
Kierunek dla stóp procentowych w Polsce: w dół, choć raczej nie w cyklu
Dane gospodarcze
Adam Glapiński, prezes NBP: RPP jest skłonna dalej obniżać stopy procentowe
Dane gospodarcze
Niespodzianka. RPP obniżyła stopy procentowe