Ed Clissold, główny strateg Ned Davis Research obawia się, że wolniejszy wzrost zysków spółek i bardziej jastrzębia polityka Rezerwy Federalnej mogą sprawić, iż w 2022 roku na rynku amerykańskim zagości niedźwiedź, ale ostatecznie dzięki odbiciu indeks Standard&Poor’s500 zaliczy skromną zwyżkę.

Ta ostrożna prognoza, jak zauważa Bloomberg, kontrastuje z przewidywaniami strategów C redit Suisse Group i JP Morgan Chase.

Jonathan Golub z Credit Suisse właśnie podniósł swoją prognozę dla S&P500 o 200 pkt. Uważa, że w przyszłym roku ten kluczowy indeks na Wall Street osiągnie wartość 5200 pkt. Jego zdaniem perspektywy zysków firm poprawiają się, a otoczenie finansowe jest korzystne.

Z kolei Marko Kolanovic i jego koledzy z JP Morgan Chase spodziewają się spadku zmienności na rynkach w przyszłym roku, kiedy zakończy się pandemia a gospodarka odzyska wigor.

Jak dotąd prognozy dla S&P500 na 2022 rok, zebrane przez Bloomberga, zamykają się w przedziale 4400 pkt- 5300 pkt. Ta 20-proc. rozpiętość jest druga co do skali w obecnej dekadzie.

Czytaj więcej

Amerykański gigant bankowy zapowiada globalne ożywienie gospodarcze