Aktualizacja: 12.10.2016 06:59 Publikacja: 11.10.2016 21:06
Foto: 123RF
Przedsięwzięcie wygląda na bardziej polityczne niż finansowe. Powstaje bowiem w Kancelarii Premiera Beaty Szydło, a nie w Ministerstwie Finansów. Jedynym urzędnikiem, który na ten temat się w ogóle wypowiada, jest bowiem Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Minister mówi na temat nowej daniny dość ogólnie, a pytania o szczegóły odpiera stwierdzeniem, że na razie jest za wcześnie, by mówić o detalach. O nowej daninie wiemy zatem głównie tyle, że ma obowiązywać od 2018 roku, że będzie w niej podniesiona kwota wolna od podatku i że skończy się liniowe opodatkowanie dochodu dla jednoosobowych przedsiębiorstw. Lista niewiadomych jest bardzo długa.
Przygotowanie i uzgodnienie unijnego budżetu na lata 2028-2034 może być najtrudniejszym zadaniem w historii – oc...
Jednym z najbardziej obiecujących narzędzi mogących zrewolucjonizować pracę działów podatkowo-finansowych, jest...
Wiadomo już, który sektor państwa miał największy deficyt w minionym roku – to rząd i instytucje rządowe, które...
Dziura w kasie państwa puchnie jak na drożdżach – wynika z danych Ministerstwa Finansów. Po części to efekt ubyt...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Dziura w finansach publicznych w 2024 r. okazała się wyraźnie wyższa od oczekiwań Ministerstwa Finansów. – To ba...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas