Reklama
Rozwiń

Polska umacnia pozycję na rynku usług wspólnych

Polska nie jest już tania, ale ciągle jest atrakcyjna kosztowo. Ma też do zaoferowania bardzo szerokie kompetencje. To powoduje, że nadal przyciągamy inwestycje w sektorze SSC/GBS. Co więcej, wychodzą one z największych ośrodków do mniejszych miast.

Publikacja: 30.10.2019 11:00

Polska umacnia pozycję na rynku usług wspólnych

Foto: materiały prasowe

O roli centrów usług wspólnych (z ang. Shared Services Centers, SSC) / globalnych centrów biznesowych (ang. Global Business Services, GBS) w procesie transformacji obszarów operacyjnych przedsiębiorstw oraz o rzeczywistym wpływie SSC/GBS na ten proces rozmawiali eksperci podczas debaty inaugurującej dwudniową konferencję Shared & Business Services Congress 2019. Organizatorem kongresu była „Rzeczpospolita". Moderatorem debaty był Mariusz Szałaj, prezes 4Synchronicity Customized Outsourcing Solutions.

Sektor SSC/GBS dynamicznie rozwija się w Polsce od ponad dwóch dekad. Dziś tworzy go już ponad 1 tys. centrów usług – w znacznej większości z kapitałem zagranicznym – zatrudniających przeszło 300 tys. pracowników. Przez lata głównym atutem naszego kraju były niższe niż na Zachodzie koszty pracy. Czy tak jest nadal i co dziś napędza rozwój sektora?

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Materiał Partnera
Transformacja energetyczna dla przedsiębiorstw na wyciągnięcie ręki
Biznes
UKE: Rynek telekomunikacyjny wyhamował. Rachunki w górę
Biznes
Roman Abramowicz sprzedał swój biznes Amerykanom. Od ręki dostanie 50 mln dolarów
Biznes
Samoloty FA-50 wreszcie z pociskami
Biznes
AI na Kongresie Statystyki Polskiej
Biznes
Nowy budżet UE, Niemcy naciskają na KE, Kanada stawia się Trumpowi