Umorzone postępowania dotyczą spółek: Polpharma, Elektrociepłownia Kraków, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych w Gdańsku oraz Przedsiębiorstwo Spedycji Międzynarodowej Hartwig. We wszystkich przypadkach prokuratury nie dopatrzyły się ani niedopełnienia obowiązków przez pracowników ministerstwa, ani nadużycia przez nich uprawnień. W sprawie Elektrociepłowni Kraków odrębne postępowanie dotyczyło też podejrzenia ukrywania archiwalnej dokumentacji prywatyzacyjnej.
– W trakcie śledztwa okazywało się, że dokumenty nie zostały zgubione ani zniszczone, tylko znajdowały się w poszczególnych departamentach MSP – mówi Maciej Wewiór, rzecznik ministerstwa. – Członkowie zespołu ds. kontroli prywatyzacji, który działał w Ministerstwie Skarbu od jesieni 2006 r. do listopada 2007 r., prawdopodobnie nie szukali ich w departamentach, tylko w archiwum. Zespół kontrolujący w ciągu dwóch ostatnich lat prywatyzacje z przeszłości wziął pod lupę 14 spółek: poza czterema wymienionymi kontrole objęły też Bank Zachodni, Zelmer, Metalexport, Gdańską Stocznię Remontową, Zakłady Przemysłu Tytoniowego w Radomiu, poznańską Fabrykę Obrabiarek Specjalnych Wiepofama, Przędzalnię Czesankową Weldoro, olsztyński Pref-Bud, Lubelskie Przedsiębiorstwo Produkcji Elementów Budowlanych i Cementownię Ożarów.
Dziesięć śledztw nadal się toczy. Zajmuje się nimi osiem prokuratur. Prokuratura Okręgowa w Płocku sprawdza na przykład, czy przy prywatyzacji Banku Zachodniego na skutek przekroczenia uprawnień przez urzędników Skarb Państwa nie stracił 6,6 mln zł. Cztery śledztwa dotyczą konkretnych inwestorów: katowicka prokuratura bada działalność Marka Dochnala przy prywatyzacji Lubelskiego Przedsiębiorstwa Produkcji Elementów Budowlanych, a prokuratura w Lublinie – spółki Elżbiety Błaszczuk, które uczestniczyły w prywatyzacji Pref-Budu, Wiepofamu i Przędzalni Czesankowej Weldoro.
Do prokuratury nie trafiły żadne wnioski dotyczące prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej, choć kontrolerzy z MSP przyglądali się też tej spółce. Henryka Bochniarz, współwłaścicielka Nicom Consulting, zapewniała wówczas w specjalnym oświadczeniu, że wszystkie działania związane z doradztwem prywatyzacyjnym tej firmy na rzecz Skarbu Państwa były zgodne z prawem.