Soros daje Budapesztowi milion euro na walkę z koronawirusem

"Wiem jak to jest żyć w ekstremalnych czasach", pisze miliarder i zapominając o konflikcie z rządem Węgier, przekazuje pieniądze dla swojego rodzinnego miasta.

Aktualizacja: 30.03.2020 12:52 Publikacja: 30.03.2020 12:10

George Soros

George Soros

Foto: Simon Dawson

George Soros od dawna ma na pieńku z rządem Węgier. Miliarder promujący demokrację poprzez swoją fundację Open Society Foundations nie cieszy się zaufaniem premiera Viktora Orbana. Jednak w dobie epidemii koronawirusa miliardera najwyraźniej nie interesują spory, gdy trzeba ratować miasto, w którym się urodził. Poprzez Open Society Foundations Soros przekazał Budapesztowi milion euro na walkę z epidemią.

- Urodziłem się w Budapeszcie w środku Wielkiego Kryzysu, zaledwie 10 lat po tym, jak hiszpanka zebrała żniwo tysięcy ofiar w Budapeszcie. Przeżyłem II wojnę światową, rządy Strzałokrzyżowców i oblężenie miasta. Pamiętam, jak to jest żyć w ekstremalnych czasach – pisze Soros w oświadczeniu.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Europa murem za Ukrainą. Rośnie niechęć do Donald Trumpa
Biznes
Ministerstwo Aktywów Państwowych chce konsolidacji portfela swoich spółek
Biznes
Podcast „Twój Biznes”: USA atakują Iran. Gigafabryka AI i trudne negocjacje UE–USA
Biznes
Importowany cement problemem dla branży w Polsce i Europie
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Biznes
Należy zadbać o większą produkcję leków w Polsce