Liczba złych próbek pobieranych na budowach spadła o 3 proc. w porównaniu do badań przeprowadzonych w 2011 roku  – podaje GDDKiA. Zdaniem  urzędu oznacza to, że kontrolowanie jakości  daje efekty – wykonawcy zaczynają przywiązywać coraz większą wagę do jakości dróg, które budują.

Po zakończeniu  czwartego już rankingu sporządzonego na podstawie badań  przeprowadzonych od stycznia do listopada tego roku, okazało się, że siedem spółek przesunęło się w górę tabeli, osiem spadło na niższe pozycje, 11 wykonawców  utrzymało dotychczasowe miejsca a w przypadku 17 firm nie ma możliwości porównania z uwagi na liczbę zbadanych próbek mniejszą od 50 w zestawieniu za półrocze 2012 r.

W ostatnim opublikowanym rankingu tuz za Mestrostavem ( 23 próbki „złe" na  684 przebadanych) znalazła się spółka Przedsiebiorstwo Inżynieryjne IMB Podbeskidzie ( 36 „złych próbek" na 674).

Jedną z firm, która w rankingu przesunęła się w górę jest Polimex – Mostostal, który znalazł się na piątym miejscu w zestawieniu  ze 148 próbkami nie spełniających  wymogów GDDKiA na 815 przebadanych.  W górę tabeli przesunęła się  również Skanska. W rankingu spadły za to Bogl&Krysl, Astaldi, PRM Mosty Łódź i  Herman Kirchner.