Realizacja inwestycji rozpoczęła się pod koniec 2013 roku. Obiekt zajmie powierzchnię ponad 100 tys. m kw., z czego ponad 91 tys. m kw. to powierzchnia magazynowa. We wtorek przedstawiciele tych Amazona i  Panattoni Europe wraz z reprezentantami administracji wmurowali kamień węgielny pod tę inwestycję. Raimund Paetzmann- Dyrektor ds. Nieruchomości w Regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka -  zapowiada, że magazyn w połowie sierpnia oddany zostanie do użytku, a pierwsze paczki do klientów wysłane stąd zostaną przed tegorocznym Bożym Narodzeniem.

- Budowane tu centrum logistyczne będzie służyło klientom na całym świecie. Trudno dokładnie powiedzieć, ile towarów zmieści się w naszym centrum, ale będziemy mieli dwa skrzydła wypełnione milionami produktów. W środku znajdzie się obszar pakowania - powiedział dyrektor ds. nieruchomości w Amazon Raimund Paetzmann.

Jego zdaniem pierwsze towary z centrum logistycznego wyjadą do klientów w drugiej połowie roku. Według planów, poza 2 tys. pracowników stałych, zajęcie w centrum logistycznym znajdzie także ok. 1 tys. pracowników sezonowych.

Wójt gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka, na terenie której powstaje centrum logistyczne, mówił, że to rekordowa inwestycja w historii gminy. Amerykański koncern planuje otworzyć w Polsce trzy obiekty, poza tym w Wielkopolsce, jeszcze dwa centra pod Wrocławiem.

Amazon prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczął w 1994 r. Sprzedaje m.in. książki, filmy, muzykę, gry, komputery i elektronikę, a także odzież, biżuterię, artykuły sportowe, żywność i produkty przemysłowe