Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 13.09.2015 22:00 Publikacja: 13.09.2015 22:00
Foto: Bloomberg
Na ponad 420 hektarach powstanie Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej (DSAG). Jej atutem ma być przede wszystkim dobre skomunikowanie, dzięki budowanej drodze ekspresowej S3. To korytarz z północy na południe Polski, łączący porty w Szczecinie i Świnoujściu z granicą z Czechami w Lubawce. Z kolei specjalne bonusy dla lokujących się tam inwestorów ma zapewnić włączenie DSAG do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE).
Już wcześniej władze gmin Jawor i Męcinka podjęły starania na rzecz utworzenia na swoim terenie podstrefy LSSE, ale ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Ministerstwo Gospodarki. Wydaje się to formalnością: wsparcie dla powstania DSAG zadeklarowała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. – Obszar ten jest świetnie przygotowany nie tylko pod względem gruntów. Potencjalnym inwestorom oferujemy także m.in. bazę wykwalifikowanych pracowników oraz możliwość wybudowania hal produkcyjno-magazynowych dostosowanych do ich potrzeb – powiedziała w ostatni czwartek w Jaworze, gdzie podpisano porozumienie w sprawie projektu DSAG. W przedsięwzięciu obok resortu gospodarki, LSSE oraz gmin Jawor i Męcinka biorą także udział władze województwa dolnośląskiego oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
Zamrożone na terenie Wspólnoty gotówka i papiery wartościowe oligarchów objętych sankcjami oraz rosyjskich państ...
Telewizja Russia Today - propagandowa tuba rosyjskiego reżimu, dostała w minionym roku rekordową kwotę pieniędzy...
Już trzy czwarte firm w Unii osiągnęło w 2024 r. co najmniej podstawowy poziom wykorzystania technologii cyfrowy...
Upadłe Rafako i Hutę Częstochowa dotychczas łączył jeden, wspólny sposób ratowania poprzez udział spółek Skarbu...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Blisko połowa Polaków nie widzi swojej drogi zawodowej w prowadzeniu własnego biznesu, choć ponad 80 proc. uważa...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas