Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 9 października

Publikacja: 09.10.2015 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Podsłuchy w niełasce: Sędziowie kwestionują wnioski policji

Coraz więcej sądów kwestionuje składane przez policję wnioski o zarządzenie kontroli operacyjnej. Jeden z nich zwrócił się z pytaniem do Sądu Najwyższego.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/898606,podsluchy-w-nielasce-sedziowie-kwestionuja-wnioski-policji.html (dostęp ograniczony)

[srodtytul]Parkiet/Parkiet.com [/srodtytul]

Orange Polska: Sferia pozywa ministra cyfryzacji

W piątek operatorzy komórkowi, w tym giełdowe Orange Polska i należący do Cyfrowego Polsatu Polkomtel, ostatni raz licytować będą częstotliwości z zakresu 800 i 2600 MHz w ramach drugiego etapu trwającej aukcji LTE. Ostatni raz użyją do tego celu elektronicznego systemu. Niewykluczone, że tego samego dnia wyłonieni zostaną zwycięzcy licytacji trzech lub nawet czterech bloków pasma 800 MHz. Tak przynajmniej wynika z analizy Citi, którą wcześniej opisywaliśmy. Grający o pozostałe dwa bloki pasma zapewne w kolejnym tygodniu będą składać oferty w kopertach. W czwartek suma maksymalnych ofert w licytacji sięgnęła 7,99 mld zł

http://archiwum.parkiet.com/artykul/771807_Orange_Polska:_Sferia_pozywa_ministra_cyfryzacji.html (dostęp płatny)

Orange Polska

Rada nadzorcza powołała do pięcioosobowego zarządu troje dyrektorów wykonawczych: Bożenę Leśniewską (odpowiada za sprzedaż), Michała Paschalisa-Jakubowicza (marketing rynku masowego) i Jolantę Dudek (obsługa klientów).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/771804_W_skrocie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

T-Mobile szuka diabła w szczegółach

Niemiecki operator komórek doszlifuje ofertę i usprawni strukturę, by zmienić postrzeganie marki i przestać oddawać klientów konkurencji. Cztery miesiące po wprowadzeniu się do gabinetu prezesa T-Mobile Polska Adam Sawicki szykuje się do wyprowadzki. Tam, gdzie stoi jego biurko, od grudnia pracownicy niemieckiego telekomu mają rozciągać się i prężyć muskuły w strefie „rekreacji i kreatywności”, a prezes przeniesie się kilka pięter niżej, by „być bliżej zespołu”. Kierowana przez niego spółka też chce się zbliżyć — ale do użytkowników. Bo choć oficjalnie ma ich najwięcej na krajowym rynku mobilnym, to regularnie ich traci, zwłaszcza w segmencie usług abonamentowych dla klientów indywidualnych. Tymczasem o ten segment warto się bić.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4316825,51533,t-mobile-szuka-diabla-w-szczegolach (dostęp płatny)

Były szef Netii wspiera start-upy

Ryzykowne inwestycje w ramach Hedgehog Fund Mirosław Godlewski zaczął od… córki. Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, ale Mirosław Godlewski, wieloletni prezes Netii, wszystko robił wcześniej niż inni — został prezesem Pepsi-Cola General Bottlers Poland, gdy miał 33 lata. 15 lat później dołączył do grona inwestorów w Hedgehog Fund. — Zgromadziłem tak duże doświadczenie zawodowe, że chcę podzielić się wiedzą z innymi. Finansowanie start- -upów idealnie się w to wpisuje — ich pomysłodawcy potrzebują mojego doświadczenia, a ze mną dzielą się energią i świeżym spojrzeniem. Jestem na bieżąco z nowinkami w branży i mam nadzieję na atrakcyjny zwrot z inwestycji — mówi Mirosław Godlewski.

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Podsłuchy w niełasce: Sędziowie kwestionują wnioski policji

Pozostało 97% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Czym jeździć
Technologia, której nie zobaczysz. Ale możesz ją poczuć
Tu i Teraz
Skoda Kodiaq - nowy wymiar przestrzeni
Biznes
Podcast „Twój Biznes”: Droższe auta spalinowe od stycznia 2025r.
Biznes
Od stycznia podwyżki cen aut benzynowych i diesli, ale elektryki mogą tanieć
Materiał Promocyjny
Bolączki inwestorów – od kadr po zamówienia
Biznes
Idą podwyżki cen samochodów spalinowych. Producenci doliczą kary za emisje CO2
Biznes
Możliwy krach systemu kaucyjnego. Dzięki samorządom, wyborom i branży odpadowej