Inwestycja będzie miała ponad 200 łóżek i ma być ośrodkiem hospitalizacyjnym o wysokim standardzie w zakresie medycyny wysokospecjalistycznej. Lux Med nabył już działkę wraz ze stojącymi na niej nieruchomościami. Pierwszy pacjent zostanie przyjęty w styczniu 2017 r. po adaptacji jednego z budynków.
Przewidziana jest również część ambulatoryjno-diagnostyczna. Powierzchnia zakupionej działki wynosi ponad 13 tysięcy m2 i umożliwia rozbudowę infrastruktury - w razie potrzeby - poprzez zwiększenie liczby łóżek, rozbudowę powierzchni diagnostycznej lub uruchomienie części biurowej.
- To dla nas znacząca inwestycja, która sprawi, że Lux Med zaangażuje się jeszcze mocniej w leczenie wysokospecjalistyczne. Już dziś świadczymy wiele usług na poziomie referencyjnym, a rozwijając skoordynowany model opieki, mamy ambicje by móc kompleksowo opiekować się pacjentami z poważnymi schorzeniami i podnosić jakość opieki zdrowotnej w Polsce – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Lux Medu.
Ogólnopolska sieć medyczna, której właścicielem jest brytyjska grupa ubezpieczeniowo-medyczna Bupa, prowadzi już siedem szpitali w Polsce: dwa pod marką Endoterapia, dwa Magodent, Szpital Puławska, Carolina Medical Center i MegaMed. Łącznie grupa ma już 180 placówek własnych w całym kraju. Pod jej opieką znajduje się 1,6 mln pacjentów.
W niedawnej rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes Rulkiewicz mówiła, że prywatyzacja szpitali idzie powoli (jest ich w Polsce kilkaset). - Mam wrażenie, że więcej się o nim mówi, niż faktycznie się dzieje. Ten rynek jest trudny, oparty głównie na jednym płatniku, jakim jest NFZ, który ma swoje problemy, i wyraźnie widać dążenie do redukowania kontraktów ze względu na ograniczone możliwości finansowe. Jest dużo ryzyk i niepewności, co odstrasza inwestorów. Strategicznym inwestorom jest nieco łatwiej. My podejmujemy decyzje mniej nerwowo i długoterminowo, więc chwilowe zawirowania na rynku mniej nas dotykają - wyjaśniała.