Grupa medialna Nobias European Studios i Alvernia Planet zawarły w Lizbonie strategiczne partnerstwo umożliwiające dostęp do potencjału, jaki mają w dziedzinie postprodukcji i produkcji efektów specjalnych w czterech lokalizacjach w UE – w Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech. Zwiększają tym samym swoje możliwości w obsłudze przemysłu rozrywkowego, produktów dla e-handlu i innych produktach oferowanych przez obie spółki.

- Jesteśmy zachwyceni możliwością wykorzystania technologii i doświadczenia w obsłudze naszej marki i klientów w całej Europie budując innowacyjny, zaawansowany technologicznie ogólnoeuropejski biznes medialny w partnerstwie z najnowocześniejszym polskim parkiem Alvernia – komentował w komunikacie prasowym Ricardo da Silva Oliveira, założyciel i prezes Nobias European Studios.

- Miasto Kraków dysponuje wyjątkową pulą talentów i światowej klasy zapleczem do produkcji filmowej i obsługi najbardziej wymagających światowych produkcji. Dzięki temu partnerstwu jesteśmy gotowi powitać klientów z całego świata najnowocześniejszymi efektami wizualnymi i technologiami postprodukcji – mówiła Magdalena Sroka, prezes spółki Alvernia Planet.

W ramach partnerstwa, które weszło w życie ze skutkiem natychmiastowym, obie spółki będą zarządzane z Lizbony.

Nobias European Studios to stworzona przez Ricardo da Silva Oliveirę i Grzegorza Hajdarowicza firma tworząca nowoczesne, wsparte AI chatboty dla e-handlu, efekty specjalne dla przemysłu rozrywkowego (dla filmów i gier). Alvernia Planet oferuje możliwości w zakresie produkcji i postprodukcji filmowej w oparciu o najnowocześniejsze technologie.