Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) poinformowała, że firma Zuru Toys wycofuje 7,5 miliona zabawek do kąpieli Robo Alive Junior Baby Shark Sing & Swim (pełnowymiarowych) i zabawek Robo Alive Junior Mini Baby Shark (mini-rozmiar), z powodu problemów związanych z poślizgnięciem się i upadkiem dzieci lub siadaniem na „twardej plastikowej górnej płetwie rekina, stwarzającej ryzyko przebicia, skaleczeń i przekłuć”. Wycofanie następuje po tym, jak jeden z rodziców zgłosił problemy z konkretną zabawką do kąpieli Robo Alive Junior Mini Baby Shark na stronie internetowej SaferProducts.gov. We wrześniu 2022 roku rodzic poinformował, że ich 19-miesięczne dziecko bawiło się zabawką w wannie, poślizgnęło się i upadło na twardą plastikową płetwę, „powodując skaleczenie i uraz odbytu”.

Według CPSC, wycofane pełnowymiarowe zabawki mają plastikową płetwę z rowkami po każdej stronie, która mierzy około 7 cali, czyli około 18 centymetrów. Zabawki były sprzedawane w trzech kolorach i były dostarczane w pojedynczych opakowaniach lub paczkach po trzy. Miniaturowe zabawki, które zostały wycofane, mają podobne cechy, ale nie śpiewają po umieszczeniu ich w wodzie.

Czytaj więcej

Sąd Najwyższy USA poparł Jacka Daniel’sa w głośnym sporze o zabawkę dla psów

CPSC potwierdziło również, że były co najmniej 12 doniesienia o dzieciach cierpiących na urazy spowodowane przez pełnowymiarowe wycofane zabawki. Dziewięć z 12 incydentów spowodowało, że dzieci wymagały interwencji chirurgicznej i założono im szwy a także wymagały innej pomocy medycznej. CPSC dodało, że nie zanotowano żadnych doniesień o urazach spowodowanych przez również wycofane mini-zabawki.