Amerykański raper został projektantem marki Louis Vuitton

Pharrell Williams obejmie stanowisko dyrektora kreatywnego męskiej linii Louis Vuitton – poinformowała firma.

Publikacja: 15.02.2023 14:14

Pharrell Williams

Pharrell Williams

Foto: AFP

Williams, nagrodzony Grammy producent, raper, piosenkarza i autora tekstów, ma objąć stanowisko, które wcześniej należało do zmarłego w 2021 roku Virgila Abloha. Firma określiła w komunikacie, muzyk jako „wizjonera, którego twórcze wszechświaty rozciągają się od muzyki po sztukę i modę”. Pierwsza kolekcja Williamsa dla marki Louis Vuitton zostanie pokazana podczas czerwcowego Tygodnia Mody Męskiej w Paryżu – informuje BBC.

Czytaj więcej

LVMH cieszy się na powrót chińskich turystów

Williams wraz z japońskim projektantem Nigo założył w 2003 roku markę odzieży ulicznej Billionaire Boys Club. Współpracował z gigantem odzieży sportowej Adidas i luksusowymi markami Moncler i Chanel, a także współpracował z projektantem Louis Vuitton Markiem Jacobsem przy projektowaniu okularów dla tej marki.

Williams zdobył 13 nagród Grammy i był jurorem w popularnym telewizyjnym konkursie talentów The Voice. Otrzymał nominację do Oscara za piosenkę Happy, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu animowanego Despicable Me 2.

Louis Vuitton to jeden z wiodących międzynarodowych domów mody na świecie. Jest częścią grupy dóbr luksusowych LVMH, której właścicielem jest najbogatszy człowiek świata Bernard Arnault.

Biznes
Tyle wynoszą straty Ukrainy po wysadzeniu przez Rosjan elektrowni na Dnieprze
Biznes
Inflacja zrobiła swoje. Wakacje w Turcji tanie jak nigdy
Biznes
Na drogie auta nie brakuje chętnych
Biznes
Apple postawił na gogle zamiast bota. I zawiódł
Biznes
Branża nawozów mocno cierpi