Reklama
Rozwiń

Gorsza jakość cyfrowego życia

Polska spadła aż o 15 miejsc w rankingu „Digital Quality of Life". Porównanie poziomu dobrostanu cyfrowego w 110 krajach wskazuje, że nad Wisłą pogorszyła się m.in. cenowa przystępność internetu, słabo oceniano też e-infrastrukturę.

Aktualizacja: 22.09.2021 21:46 Publikacja: 22.09.2021 21:00

Gorsza jakość cyfrowego życia

Foto: Adobe Stock

Coroczny raport firmy Surfshark, badający tzw. jakość cyfrowego życia na świecie, nie pozostawia złudzeń, wciąż mamy wiele do zrobienia. Nowe badanie pokazuje, że – choć zajmujemy w rankingu i tak dość wysokie 25. miejsce na świecie – nie ma powodów do zadowolenia.

Jedna z kluczowych składowych indeksu „Digital Quality of Life" to przystępność cenowa internetu. I ta w kraju spadła o 76 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. Jak czytamy w raporcie, Polacy muszą pracować prawie dwie godziny, żeby było ich stać na najtańszy miesięczny pakiet szerokopasmowego łącza. To aż o 54 minuty dłużej niż w 2020 r. Mimo tego Polska nadal utrzymuje wysoką 29. pozycję w tej kategorii (średnio na świecie ludzie muszą pracować ok. sześciu godzin). Sporo gorzej jest w przypadku jakości internetu czy oceny e-infrastruktury, jaką dysponujemy. W pierwszym przypadku zajmujemy globalnie dopiero 36. pozycję, zaś w drugim – plasujemy się na odległym 43. miejscu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Revolut zrobi rewolucję na polskim rynku komórkowym? Sprawdzamy
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec