Dziś rosyjski koncern kosmiczny - Roskosmos opublikował program inwestycyjny na lata 2013-2020. Inwestycje w kosmiczną branżę mają sięgnąć 2,1 bln rubli (70 mld dol.). Cel jest jeden: „zabezpieczenie dostępu i obecności Rosji w kosmosie w interesach nauki i sfery socjalno-gospodarczej". Obecnie rosyjski udział w produkcji rakietowo-kosmicznej to wg. Roskosmosu, tylko 10,7 proc. Za siedem lat ma się zwiększyć do 16 proc..

Najważniejsze inwestycje to modernizacja historycznego kosmodromu Bajkonur (obecnie Kazachstan) i budowa nowego na terenie Rosji (Wastocznyj). Powstanie też kompleks rakietowy Angara-A5.

Rosja wraca też do planów lądowania na Księżycu. Stąd wydatki na program transportowy PPTS - budowy transportowca kosmicznego wielokrotnego użytku. Latem 2017 r miałyby się zaczać próby już zaprojektowanych transportowców księżycowych.

Poza tym wydatki kosmiczne obejmują aparaturę naukową; wystrzelenie sond na Ksieżyc w ramach projektu Łuna-Lab oraz usprawnienie rosyjskiego systemu lokalizacji satelitarnej GLONASS (dokładność ma sięgnąć 0,6 m).