Co piąta firma, która zakończyła działalność przez upadłość w marcu to mała, jednoosobowa działalność. Marzec przyniósł jedynie miesięczny wzrost liczby upadłości spółek prawa handlowego. – analizuje KUKE - Roku temu upadło ich dokładnie tyle samo. W ubiegłym miesiącu upadłość ogłosiło 57 przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w takich formach prawnych, co oznacza 14proc. pogorszenie w stosunku do lutego br., kiedy upadło 50 firm.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyły 758 przedsiębiorstwa. Przed rokiem tj. w marcu 2011 r. roczna krocząca suma upadłości wynosiła 680 firm. Wynik bieżący jest więc o 11,5 proc. gorszy

Największe ryzyko prowadzenia działalności w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, mierzone ilością upadłości w stosunku do ilości firm działających w danym sektorze przedsiębiorstw odnotowano, w utrzymującej się w czołówce, branży poligraficznej, wśród producentów pozostałego sprzętu transportowego, w branży związanej z kulturą, rozrywką i rekreacją , w budownictwie, oraz producentów chemikaliów i wyrobów chemicznych.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy niewielkie natężenie upadłości odnotowano m.in. w  handlu detalicznym, wśród producentów mebli oraz producentów metali. Zerowe natężenie upadłości wystąpiło w branży farmaceutycznej mimo pogorszenia się jej kondycji finansowej w ubiegłym roku oraz w firmach zajmujących się edukacją.