SAP, międzynarodowa firma z branży IT, w ubiegłym roku wypracowała całkowite przychody w wysokości 16 mld euro, o 14 proc. wyższe niż w 2011 roku. Z tego aż 13,2 mld euro przypadło na sprzedaż usług i oprogramowania dla przedsiębiorstw, co z kolei było wynikiem o 17 proc. wyższym, rok do roku. Wypracowany przez koncern zysk operacyjny za cały 2012 rok wzrósł o 11 proc. do 5,21 mld euro.

- W ciągu roku wypracowaliśmy 5 mld euro przychodów z subskrypcji na oprogramowanie i usługi udostępniane w chmurze, co oznacza wzrost o 21 proc. – powiedział Werner Brandt, dyrektor ds. finansowych SAP. - Jesteśmy przekonani, że również w 2013 roku utrzymamy dwucyfrową dynamikę wzrostu i jeszcze bardziej podniesiemy naszą rentowność.

Z kolei przychody SAP w ostatnich trzech miesiącach minionego roku wyniosły 5 mld euro, co jest o 12 proc. lepszym wynikiem niż ten osiągnięty w analogicznym okresie poprzedniego roku. Firma chwali się, że to dwunasty z rzędu kwartał, w którym odnotowała dwucyfrowy wzrost przychodów ze sprzedaży oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem.

SAP prognozuje, że w 2013 roku wzrost przychodów z tego segmentu sięgnąć może 13 proc., a wartość subskrypcji na oprogramowanie i rozwiązania udostępniane w chmurze urosnąć mogą nawet o 20 proc. Zysk operacyjny za cały 2013 rok ma wynieść 5,85 – 5,95 mld euro przy stałych kursach walut.