Aleksandra Stanisławska

Geny: śmiertelna broń grypy hiszpanki

Wiemy już, dlaczego w 1918 roku grypa zdziesiątkowała ludzkość. Winne są trzy geny, które otworzyły wirusowi drogę do płuc. W setną rocznicę wybuchu eidemii przypominamy archiwalny tekst "Rzeczpospolitej".

Polska - w 2014 roku kupimy więcej smartfonów

Polacy wciąż wolą korzystać z laptopów niż z mniejszych urządzeń mobilnych, ale przyszły rok ma być już rokiem dominacji smartfonów - przewiduje najnowszy raport Ericssona

Firmy nie inwestują w badania

Polska powoli wychodzi ze spowolnienia gospodarczego. Niestety, nie idą za tym inwestycje w innowacyjność.

Smartfony napędzają ruch w sieciach mobilnych

Do 2019 roku transfer danych ze smartfonów wzrośnie 10-krotnie – prognozuje firma Ericsson w najnowszym raporcie na temat mobilności na świecie.

Polscy programiści twórcami przeglądarki Opera

Polska jest drugim globalnym centrum badawczo- rozwojowym Opera Software i głównym ośrodkiem, w którym powstaje przeglądarka internetowa Opera.

Statut gminy określa tylko jej działanie

Rada jednej gminy nie może wpływać na pracę rady innej jednostki samorządu terytorialnego.

GoClever: polskie tablety Made in China

W ciągu sześciu lat ekspansji produkty GoClever, poznańskiego producenta elektroniki, trafiły do dwóch milionów klientów w Europie

Zbiórka pieniędzy na smartfon Ubuntu

Ruszył największa zrzutka w historii Internetu. Ubuntu zbiera fundusze na stworzenie smartfona mającego moc peceta. Na koncie jest już prawie 6 mln dol.

Rekordowa sprzedaż smartfonów LG

Koreański producent sprzedał w drugim kwartale 12 mln urządzeń, najwięcej w swojej historii.

Po co komu iPhone?

Co zrobić z przedmiotem pożądania, który przestaje być sexy? Przestaje być potrzebny, a już na pewno nie zasługuje na to, by płacić za niego tyle, ile chce Apple.