Meeker wskazuje, że właśnie sposób przekazu informacji będzie w najbliższych latach szybko ewoluował dzięki nowym możliwościom technicznym. – Od zaawansowanej telewizji hybrydowej przez streaming po smartfony i tablety. Widzimy, że definicja treści zmienia się, a programowanie otrzymuje nowe znaczenie. Wszystko staje się spersonalizowane, zaadaptowane do potrzeb konkretnego odbiorcy i przez to bardziej cenne – uważa Meeker.
Naukowiec wskazuje, że jednocześnie zachodzi kilka poważnych zmian, które zazębiają się i tworzą nową jakość. Po pierwsze, urządzenia elektroniczne i zasilające je baterie stają się coraz mniejsze. Po drugie, urządzenia połączone są ze sobą standardowo. Po trzecie, różnego rodzaju czujniki stosowane są niemal we wszystkich urządzeniach. Wszystkie te urządzenia i czujniki łączą się z Internetem, stąd wniosek: nadchodzi epoka świata w Internecie.
Meeker stwierdza, że smartfon pozostanie w najbliższej przyszłości centrum naszego cyfrowego świata. Ze smartfonem będą komunikować się inne urządzenia, tworząc otaczający nas cyfrowy ekosystem.
– Testujemy nowe rozwiązania wspólnie z MIT Media Lab oraz klientami. Przygotowujemy małe, przenośne urządzenia, które dla potrzeb codziennego użytku muszą być solidnej budowy. Także ich procesory stają się coraz mocniejsze – zapewnia wiceprezes Roundarch Isobar.
To wszystko pozwala tworzyć fascynujące koncepcje rozwoju systemów, w których dane są przetwarzane i dostarczane w czasie rzeczywistym tam, gdzie ich akurat potrzebuje użytkownik – wyjaśnia Meeker.