Jak poinformował Eurolot w komunikacie, samoloty z Lublina startować będą w piątki i niedziele o godz. 15.00. Rejs powrotny zaplanowany jest na godz. 18.35. Całkowity czas podróży potrwa około 3 godzin.

- Od czasu uruchomienia naszego pierwszego połączenia do Lublina, otrzymujemy wiele zapytań odnośnie trasy do Mediolanu, zarówno od polskich i włoskich przedsiębiorców, którzy do tej pory nie mieli możliwości wygodnego i szybkiego dotarcia do Lublina. Proponowany przez nas rozkład lotów pozwala na dogodne podróże zarówno biznesowe, jak i turystyczne, myśleliśmy również o licznej Polonii z regionu lubelskiego w północnych Włoszech – mówi Mateusz Kokosiński, Dyrektor Handlowy w Eurolot.

- Cieszę się z rozbudowy siatki połączeń lubelskiego lotniska. Mediolan to kierunek ważny dla Lublina przede wszystkim ze względów biznesowych. Nie mam jednak wątpliwości, że z tej oferty chętnie skorzystają również mieszkańcy miasta regionu, zainteresowani Mediolanem i Włochami ze względów turystycznych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

- Nasze starania o nowe destynacje są zbieżne z oczekiwaniami przedsiębiorców inwestujących w województwie lubelskim. Dlatego cieszymy się, że w naszym rozkładzie lotów od lutego znajdzie się połączenie do Włoch – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Nowe połączenie będzie drugą trasą Eurolotu z lubelskiego lotniska. Obecnie mieszkańcy wschodniej Polski mogą polecieć samolotami spółki do Gdańska.