Polska firma stworzyła aplikację dla NASA

Firma Immersion z Warszawy, działająca w segmencie Augmented Reality i Virtual Reality, wypuściła aplikację, którą opracowała z NASA oraz instytutem Smithsonian. Aplikacja powstała z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu.</p><p>Polska aplikacja dla NASA

Aktualizacja: 16.07.2019 17:00 Publikacja: 16.07.2019 15:55

Polska firma stworzyła aplikację dla NASA

Foto: Bloomberg

Aplikacja „Apollo's Moon Shot AR” jest dostępna w Sklepie Google Play oraz AppStore. Pozwala na symulację startu rakiety na ekranie telefonu, obejrzenie wnętrza kapsuły, w której Neil Armstrong i Buzz Aldrin lądowali na Księżycu oraz zagranie w gry zręcznościowe. Specjalna nakładka daje możliwość zrobienia sobie zdjęcia w skafandrze kosmicznym. Można również obejrzeć fragmenty programu „Apollo’s Moon Shot ” przygotowanego przez Smithsonian Channel.

– Odezwał się do nas Instytut Smithsonian – mówi Bartosz Rosłoński, wiceprezes Immersion. – Współpracowaliśmy z nim już wcześniej, przy projekcie filmu 360 stopni o chińskich pandach. Później instytut zaczął kolejny projekt z NASA. Rozwój tej aplikacji trwał około czterech miesięcy, a jej premiera oczywiście zbiegła się z 50. rocznicą lądowania na Księżycu – dodaje Rosłoński. – Smithsonian przygotował również serial dokumentalny o lądowaniu, więc nasza aplikacja pełni także funkcje marketingowe. Mamy nadzieję, że będzie to początek kolejnych kontraktów i umów. Aplikacja została wysłana do wszystkich amerykańskich ambasad na świecie, w ramach świętowania 50 rocznicy – chwali się Rosłoński.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polskie start-upy bez pieniędzy, odbudowa Ukrainy i współpraca Paryża z Londynem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Pepco więcej sprzedaje i rusza ze skupem akcji
Biznes
102 przypadki konfiskaty prywatnych majątków w Rosji. Miliardy dolarów na wojnę
Biznes
Największy atak na Ukrainę, InPost z kolejnym przejęciem, Polska celem hakerów
Biznes
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja? Wojna w internecie się nasila
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama