Na co dzień ze sobą konkurują, tym razem zawiązały sojusz. 18 firm meblowych – od Forte przez Kler po VOX – zbudowało konsorcjum, które ma sprawić, że meble, nasz narodowy towar eksportowy, staną się bardziej zaawansowane i innowacyjne, a dzięki temu będą sprzedawane z wyższym zyskiem.
Konsorcjum przygotowało właśnie wart 400 mln zł program współpracy. Połowę wyłożą firmy. O resztę starają się w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Pieniądze pójdą m.in. na opracowanie nowych materiałów oraz specjalistycznych mebli.