Reklama

Pieniądze dla polskich mebli

Nasze firmy łączą siły, by zaoferować doskonalsze i droższe produkty. Liczą na duże środki z Unii.
Konkurujące ze sobą na co dzień firmy łączą siły, by starać się o dotacje mające wzmocnić ich innowa

Konkurujące ze sobą na co dzień firmy łączą siły, by starać się o dotacje mające wzmocnić ich innowacyjność.

Foto: Fotorzepa/Dorota Awiorko

Na co dzień ze sobą konkurują, tym razem zawiązały sojusz. 18 firm meblowych – od Forte przez Kler po VOX – zbudowało konsorcjum, które ma sprawić, że meble, nasz narodowy towar eksportowy, staną się bardziej zaawansowane i innowacyjne, a dzięki temu będą sprzedawane z wyższym zyskiem.

Konsorcjum przygotowało właśnie wart 400 mln zł program współpracy. Połowę wyłożą firmy. O resztę starają się w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Pieniądze pójdą m.in. na opracowanie nowych materiałów oraz specjalistycznych mebli.

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama