Aktualizacja: 02.05.2015 14:18 Publikacja: 02.05.2015 14:18
Pierwsze modele Mercedesa wraz z infrastrukturą niezbędną do ich użytkowania są już gotowe - ogłosił producent.
"Znajdujemy się obecnie na rozdrożu - ropa naftowa i silniki spalinowe nie mogą pozostać głównymi dostarczycielami energii wykorzystywanej do napędzania naszych pojazdów, jeśli chcemy uratować naszą planetę. Daimler prowadzi obecnie prace rozwojowe oraz oferuje pierwsze modele Mercedesa, które oparte są na wszystkich dostępnych dziś alternatywnych sposobach napędzania pojazdów" - wyjaśnił podczas konferencji Electronic Vehicles 2015 dr Joerg Wind z Daimlera.
Ministerstwo obrony za 1,2 mld zł kupi bezzałogowce rozpoznawcze MQ-9B Sky Guardian. – Utworzenie wojsk dronowych staje się faktem – zapowiedział Władysław Kosiniak Kamysz. Także w czwartek Grupa WB poinformowała o tym, że sprzedaje bezzałogowce Malezji.
Czy stary, nieużywany już telefon da się jeszcze jakoś wykorzystać? I czy może on przyczynić się do pomocy najbardziej potrzebującym osobom? Okazuje się, że tak! Już drugi rok T-Mobile i Szlachetna Paczka prowadzą akcję “Stare telefony działają cuda”. W sklepach operatora można oddać do oddać do recyklingu stary – także zepsuty - sprzęt, który często zalega w naszych szafach. AIm więcej telefonów przyniesiemy do recyklingu, tym większą pomoc finansową operator przekaże Szlachetnej Paczce. Gra jest warta świeczki, bo operator może przekazać na szczytny cel nawet 1 000 000 złotych!
Jest czwartek, 12 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek analizuje kluczowe tematy gospodarcze.
W najbliższych miesiącach ma być wprowadzona zmiana w prawie, która umożliwi MON kupno uzbrojenia polskich producentów dla innych rządów. Mechanizm ma działać podobnie jak amerykański FMS.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Przy korzystaniu z karty i aplikacji do ładowania samochodów elektrycznych mamy do czynienia z dwoma odrębnymi dostawami w rozumieniu dyrektywy VAT, tj. świadczeniem usług (zapewnienie dostępu do punktów ładowania) oraz dostawą towarów (energii elektrycznej).
UE uderzając w chińską produkcję i eksport aut elektrycznych nie tylko naraża się na działania odwetowe, ale i komplikuje sobie drogę do osiągnięcia własnych celów przemysłowo-klimatycznych.
Międzymiastowe autobusy Daimlera będą miały baterie zaprojektowane i produkowane w Polsce, przez niemiecką firmę.
Do niedawna nabywca nowego elektryka mógł być pewien, że będzie on traciło na wartości powoli, ale ostatnio to się zmienia. To zagraża rewolucji w motoryzacji, bo tempo utraty wartości jest jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze auta.
Start-up Northvolt może mocno namieszać w branży ogniw zasilających samochody elektryczne. Firma otrzymała właśnie gigantyczny zastrzyk pieniędzy i rozbuduje moce produkcyjne m.in. z myślą o dostawach dla Volkswagena i BMW.
Samochody elektryczne, zarówno osobowe jak i ciężarowe to przyszłość wielu z nas, także przedsiębiorców. Wynika to wprowadzanych przepisów, ekologii, ale także możliwości obniżenia kosztów i szukania oszczędności.
Transakcja polegająca na przepływie prądu do akumulatora pojazdu elektrycznego w VAT to dostawa towarów.
Średnia cena aut z napędem bateryjnym sięgnęła w Polsce rekordowych 278,2 tys. zł, a we wrześniu po raz pierwszy spadła ich sprzedaż. Maleją nasze szanse na dogonienie elektromobilnej Europy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas